Zdrowotne właściwości pereł

Zdrowotne właściwości pereł
5 (100%) 2 głosy

Naturalne perły to jedne z najpiękniejszych i najbardziej pożądanych elementów biżuterii. Wykorzystywane są do wyrobu wyrafinowanych naszyjników, bransoletek czy kolczyków. Odznaczają się niezwykłą elegancją i z tego też powodu uważane są za ozdobę przeznaczoną dla osób z klasą.

Obok wspaniałej urody, naturalne perły mają także mnóstwo praktycznych zastosowań. Już dawno udowodniono, że cechują się wyjątkowo korzystnym oddziaływaniem na ludzkie zdrowie. Nie jest to pogląd nieuzasadniony, bowiem w składzie pereł znajdują się elementy, których wymaga ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowania. Stąd też, szczególnie dawniej, stosowano medykamenty ze sproszkowanych pereł. Obecnie metoda ta nadal jest wykorzystywana, choć wielu badaczy przekonuje, że równie skuteczne jest zewnętrzne stosowanie pereł. To najprościej osiągnąć, zakładając perłową biżuterię.

Biżuteria ślubna z pereł

Perły naturalne powstają w płaszczu małż. Najczystsze i najbardziej symetryczne kamienie potrafią osiągać zawrotne ceny, ale nawet te nieco gorszej jakości prezentują się nad wyraz efektownie. Nic zatem dziwnego, że biżuteria z pereł traktowana jest jako synonim ekskluzywności i wytworności.

Bardzo popularna jest biżuteria ślubna wykonana z pereł. Jest to motyw modny, który efektownie podkreśli powagę uroczystości. Rzecz jasna, naszyjniki czy bransoletki z pereł świetnie sprawdzą się także w nieco mniej formalnych okolicznościach. Naszyjnik z pereł to marzenie niejednej kobiety. Co istotne, biżuteria taka jest często unikalna i oryginalna – każda perła posiada bowiem swój wyjątkowy kształt i charakter.

Właściwości zdrowotne pereł

Warto jednak skupić się na praktycznym zastosowaniu pereł. Atuty wizualne są niepodważalne i nie trzeba tego faktu specjalnie udowadniać. Te nieco mniej oczywiste zalety są często marginalizowane. Jak twierdzi wielu znawców – niesłusznie. Właściwości zdrowotne pereł podkreślają nie tylko kolekcjonerzy, czy jubilerzy, ale też lekarze.

Zacząć należy od psychiki. Perłom przypisuje się działanie regulacyjne i budujące uczucie wewnętrznej harmonii człowieka. Obecność pereł powoduje stabilizację i równowagę. Polecane są osobom narażonym na stres i być może właśnie dlatego tak świetnie sprawdzają się w czasie uroczystości ślubnych.

Perły to także sporo zalet w odniesieniu do zdrowia fizycznego. Zbudowane są w dużej mierze z wapnia, stąd też wpływają na uzupełnianie niedoborów tego elementu w organizmie. Zauważono, że osoby noszące perły, posiadają mocniejsze zęby oraz twardsze kości. Co więcej, kamienie te mają właściwości przeciwbólowe. Przypisuje się im działania wspomagające w zwalczaniu dolegliwości głowy czy bólu okolic brzusznych.

Ponadto, perły powodują odmładzanie i ujędrnianie skóry. Jest to efekt szczególnie często zauważalny, ze względu na bezpośrednią styczność ozdób ze skórą. Wiele osób twierdzi także, że zbawienne działanie pereł sięga o wiele głębiej – pobudza krążenie i wpływa na powstrzymywanie chorób serca.

Perły mają także działanie oczyszczające. Pomagają ponoć usuwać z organizmu zbędne toksyny. Polecane są również osobom, mającym problem z zaparciami. Regulują i optymalizują proces wydalania.

Wreszcie, w ludowej medycynie perły polecane były brzemiennym kobietom, jak też tym, które mają problem z zajściem w ciążę. Choć nie jest to efekt udowodniony naukowo, to nie brakuje świadectw, jakoby zastosowanie takiej metody miało pomóc w osiągnięciu pożądanego efektu. Nawet jeśli jest to wynik działania wyłącznie kobiecej psychiki, to mimo wszystko perłowe ozdoby warto rozważyć – każda okazja jest bowiem dobra do tego, by wyglądać pięknie.

2 replies on “Zdrowotne właściwości pereł”

  1. Ala pisze:

    Perły są przede wszystkim piękne. To ponadczasowa biżuteria, która powinna być wzorem dla jubilerów. Bo z jednej strony nie narzuca się, a z drugiej trudno wobec niej przejść obojętną. Mam różne błyskotki, kamienie i złoto, ale sznur pereł uważam za zdecydowanie najpiękniejszy naszyjnik.

  2. Marta pisze:

    Teraz robią takie kolczyki z pereł, że człowiek naprawdę może się zachwycić. I fajnie, że szybko trafia to do Polski, bo jeszcze jakieś 10 lat temu nie było to takie oczywiste. Czekało się z pół roku, a czasem i rok żeby dotarły do nas pierwsze produkty. Teraz to szybciej idzie i nasza biżuteria nie odstaje od włoskiej czy francuskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *