Zamykanie naczynek na twarzy

Zamykanie naczynek na twarzy
5 (100%) 1 głosy

Cera naczynkowa i otwierające się naczynka to dość kłopotliwa dolegliwość, która spotyka wiele osób. Zazwyczaj do zwalczania problemu wykorzystuje się przede wszystkim odpowiednie kosmetyki z przeznaczeniem dla skóry wrażliwej. Kiedy jednak naczynko jest już otwarte konieczne są zabiegi polegające na ich zamknięciu i uszczelnieniu, co pozwala zapobiegać dolegliwości w przyszłości. W takiej sytuacji najskuteczniejszym sposobem okazuje się zbieg wykonany laserem IPL, często polecany przez dermatologów.

Oto najczęściej stosowane zabiegi zamykania naczynek:

  • Laser IPL – zabieg polegający na zamykaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych za pomocą energii świetlnej. Naczynka zamykane są za pośrednictwem ruchomej głowicy, emitującej światło o określonej częstotliwości. Światło lasera dociera w głąb naczynka i zostaje pochłonięte przez hemoglobinę, a dopiero potem wiązka lasera zostaje zmieniona na energię świetlną. To pod jej wpływem woda znajdująca się tkance odparowuje, a ściany naczynka wysuszają się i obumierają (fototermoliza).

 

  • Laser VPL – metoda stosowana w celu usuwania mniejszych naczynek pominiętych przez laser IPL i do leczenia przewlekłego rumienia. Laser VPL emituje wiązki światła o szerokim spectrum, które pochłaniane są przez skórę. Mikrobłyski docierają do miejsc zmienionych chorobową i podobnie jak w przypadku zabiegów laserem IPL dochodzi do fototermolizy.

 

  • Elektrokoagulacja – metoda stosowana do usuwania naczynek o większych rozmiarach i umiejscowionych głębiej pod powierzchnią skóry. Polega na zamykaniu rozszerzonych naczynek za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Specjalnie przeznaczona do tego złota elektroda dotyka każdego naczynka, ścina znajdujące się w nim białko, co w konsekwencji prowadzi do jego samoistnego zamknięcia i uszczelnienia. Częstotliwość stosowanego podczas zabiegu prądu zależna jest przede wszystkim od zagęszczenia naczynek na twarzy i górnych partiach ciała. Skóra po terapii bywa podrażniona i zaczerwieniona, a czas gojenia się to średnio ok. miesiąca.

 

  • Kriochirurgia – polega na zamykaniu rozszerzonego naczynka poprzez jego wymrożenie z udziałem podtlenku azotu. Przeważnie zabieg ten stosuje się u osób, u których wystąpiły przeciwwskazania do elektrokoagulacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *