Usuwanie owłosienia laserem – zalety i wady

Usuwanie owłosienia laserem – zalety i wady
5 (100%) 1 głosy

Usuwanie owłosienia laserem to jeden z najpopularniejszych sposobów na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. W porównaniu do innych metod jest ona bardzo szybka, znacznie wygodniejsza, a poza tym daje wymierne rezultaty. Nie jest to jednak na pewno metoda doskonała.

Przede wszystkim depilacja laserowa jest metodą trwałą i skuteczną.  Światło lasera zamieniane w energię cieplną wnika w skórę niszcząc mieszki włosowe. Pełną skuteczność zapewnia już kilka zabiegów. Ponadto zabiegi laserowe są w zasadzie bezbolesne, w przeciwieństwie do depilacji woskiem czy depilatorem. Osoby wrażliwe mogą także skorzystać z dodatkowego znieczulenia. Poza tym depilacja laserowa nie powoduje żadnych powikłań, oczywiście o ile nie zostanie wykonana wbrew przeciwwskazaniom.

Laserowe usuwanie owłosienia jak wszystko ma jednak i swoje wady. Największą z nich jest chyba cena, która jest dość stosunkowo wysoka. Z drugiej strony depilacja laserowa przynosi wymierne i co najważniejsze, długotrwałe rezultaty. Poza tym wykonać trzeba zwykle kilka serii zabiegów. Laser usuwa bowiem tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu, a więc należy wykonać kilka zabiegów, aby pozbyć się całego owłosienia. Odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić około 4 tygodnie. Każdy zabieg może potrwać nawet kilka godzin. Ponadto trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad. Przed zabiegiem nie wolno się opalać ani stosować peelingów. Na skórze nie powinny też znajdować się żadne podrażnienia czy zadrapania. Lepiej unikać też kosmetyków zawierających alkohol.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *