Sposoby na oczyszczoną twarz

Sposoby na oczyszczoną twarz
5 (100%) 8 głosy

Oczyszczanie twarzy często wykonywane jest w gabinetach kosmetycznych, aczkolwiek domowe sposoby również nie są złą alternatywą. Oczyszczenia twarzy ma na celu przede wszystkim pozbycie się zaskórników, wągrów, jak również gruczołów łojowych. Jest to najszybszy sposób na przywrócenie skórze blasku i witalności.

Oczyszczanie manualne twarzy

Domowe sposoby oczyszczania twarzy wcale nie muszą być gorsze od zabiegów oferowanych w gabinetach kosmetycznych. Aczkolwiek należy wiedzieć jak takie oczyszczenie powinno poprawnie wyglądać. Przede wszystkim twarzy należy myć odpowiednim żelem, bądź mydłem przeznaczonym do pielęgnacji twarzy. Oprócz tego zalecany jest także peeling do twarzy, złuszczający naskórek – przynajmniej raz w tygodniu. Twarz należy także odpowiednio nawilżyć.

Zabiegi na twarz

Jeżeli chodzi o zabiegi kosmetyczne, które są oferowane w celu oczyszczenia twarzy, to z pewnością należy zaliczyć do nich: złuszczanie kwasami, zabiegi laserowe na twarz, mikrodermabrazja.

Złuszczanie kwasami jest stosowane przy każdym rodzaju skóry. Zarówno tej wrażliwej, skłonnej do podrażnień, jak i tej trądzikowej. Podczas tego zabiegu wykorzystywane są takie kwasy jak:

  • kwas migdałowy
  • kwas salicylowy
  • kwas pirogronowy
  • kwas glikolowy

Ten ostatni jest szczególnie stosowany do oczyszczania twarzy skóry trądzikowej i z przebarwieniami.

Z kolei jeżeli chodzi o zabiegi przy zastosowaniu lasera, to z pewnością można stwierdzić, iż jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów do oczyszczania twarzy. Przy metodzie tej stosuje się laser IPL, który zabiega tworzeniu się stanów zapalnych. Polega to na tym, iż na skórę rozprowadza się specjalny żel, który za pomocą wiązki lasera wnika w głąb skóry. Cena takiego zabiegu to koszt z rzędu 500 złotych. I jest on zazwyczaj stosowany po uprzednim skorzystaniu z zabiegu mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazja polega na łagodnym, aczkolwiek w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, aż do momentu osiągnięcia zadowalającego efektu czystej skóry. Zabieg ten oczyszcza skórę z wągrów oraz martwych komórek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *