Sposoby na bezpieczne usuwanie zaskórników

Sposoby na bezpieczne usuwanie zaskórników
4.6 (92%) 5 głosy

Zaskórniki to problem dotykający osób w rożnym wieku i niezależnie od rodzaju cery. Jak się pozbyć zaskórników? Większość osób decyduje się na rozpoczęcie walkii z zaskórnikami za pomocą kosmetyków dostępnych w drogerii. Jednak maseczki oraz peelingi zazwyczaj nie rozwiązują problemu. Również domowe metody nie są dobrym rozwiązaniem na usuwanie zaskórników. Wyciskanie zaskórników może natomiast doprowadzić do nieprzyjemnych powikłań, takich jak blizny czy zakażenia. Skuteczne usuwanie zaskórników jest możliwe dzięki specjalistycznym zabiegom medycyny estetycznej.

Jak się pozbyć zaskórników w skuteczny sposób?

Aby zlikwidować zaskórniki na twarzy oraz w innych miejscach, warto wybrać spośród następujących zabiegów:

Acnelan

Jest to zabieg, który dogłębnie oczyści cerę i skutecznie usunie zarówno zaskórniki na nosie, jak i zaskórniki na plecach i innych miejscach. Działanie tej metody opiera się na połączeniu działania kwasów (salicylowego, migdałowego i szikimowego) oraz sodium lepargilate. Dzięki zabiegowi znikają nie tylko zaskórniki na policzkach oraz w innych strefach ciała, ale również trądzik.

Mikrodermabrazja

Zaskórniki jak się pozbyć przy pomocy mikrodermabrazji? Ta metoda to odpowiedź na pytanie jak usunąć zaskórniki i martwy naskórek jednocześnie. Za pomocą specjalnej głowicy pokrytej diamencikami uzyskamy efekt oczyszczenia cery, jak po dogłębnym peelingu.

Peelingi chemiczne

Zaskórniki na twarzy pozostaną tylko wspomnieniem, jeśli zdecydujemy się na peelingi z użyciem kwasów. Najsilniej na zaskórniki działają kwasy glikolowy i pirogronowy. Dla osób z cera wrażliwą polecany jest kwas migdałowy lub salicylowy. Jest to kolejna metoda idealna dla osób, które zastanawiają się, jak usunąć zaskórniki w trwały sposób.

Peelingi kawitacyne

Zaskórniki na nosie oraz zaskórniki na policzkach i w innych miejscach możemy usunąć również dzięki działaniu ultradźwięków. Dzięki tej metodzie dokładnie oczyścimy cerę i pozbędziemy się problemu martwego i zrogowaciałego naskórka.

Aby najlepiej wybrać metodę na zaskórniki na plecach i całym ciele, warto udać się na bezpłatne konsultacje do kosmetologa, który najlepiej oceni stan skóry. Wyciskanie zaskórników i inne domowe sposoby nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów.

 

Tekst napisany dzięki współpracy z portalem medicinemag.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *