Skutecznie oczyszczanie wątroby

Skutecznie oczyszczanie wątroby
5 (100%) 3 głosy

Nie jest tajemnicą, że nasze organizmy codzienne są wystawione na działanie wielu szkodliwych czynników. Toksyczne substancje są obecne dosłownie wszędzie: w jedzeniu, napojach, środkach kosmetycznych i pielęgnacyjnych oraz w powietrzu.

Ze względu na nieustanną ekspozycję na szkodliwe czynniki, te organy naszego ciała, które są odpowiedzialne za oczyszczanie organizmu z toksyn, mogą mieć problemy z prawidłowym funkcjonowaniem. Bez wątpienia, najważniejszym organem naszego ciała, który spełnia funkcje detoksykacyjne, jest wątroba.

To właśnie wątroba odpowiada za neutralizację toksyn, które trafiają do naszego ciała poprzez układ pokarmowy a także, częściowo, poprzez drogi oddechowe. Wątroba to organ, który posiada wyjątkowe wręcz zdolności do samoregeneracji, jednak nieustanna ekspozycja na czynniki o działaniu hepatotoksycznym może sprawić, że nawet to nie wystarczy. Należy wówczas zastanowić się nad suplementacją. tj. korzystaniem z różnego rodzaju środków wspomagających, które pozwolą utrzymać nasz organizm, a zwłaszcza wątrobę w dobrym stanie.

Oczyszczanie ciała ziołami

Z całą pewnością nie stanowi żadnego zaskoczenia fakt, że najskuteczniejsze sposoby, jeśli chodzi o szeroko rozumiane oczyszczanie ciała z toksyn oraz ich pozostałości, opierają się na składnikach pochodzenia naturalnego, w szczególności ziołach. Zioła należą do tych substancji, których lecznicze i wspomagające działanie jest znane od wieków, jednak renesans ich popularności jest stosunkowo niedawny. Od jakiegoś czasu zaczynamy ponownie odkrywać lecznicze właściwości ziół oraz stosować je w naszej codziennej diecie.

Istnieje wiele ziół, które wykazują działanie detoksykacyjne. Cała rzecz jednak w tym, aby kuracja oczyszczająca wątrobę składała się nie tylko z ziół o działaniu typowo antytoksycznym i oczyszczającym, ale również ze składników, które wspierają proces regeneracji komórek wątroby, które uległy uszkodzenie. Jedynie taka, dwuwymiarowa kuracja może być naprawdę skuteczna. Wynika to z faktu, że detoksykacja wątroby bez regeneracji tego narządu jest zawsze tylko środkiem doraźnym: jakiekolwiek zioła czy innego rodzaju preparaty działają tymczasowo, natomiast funkcję głównej „oczyszczalni ludzkiego organizmu” spełnia właśnie wątroba i właśnie dlatego tak ważna jest dobra kondycja tego narządu.

Zioła na oczyszczanie wątroby – http://zadbajowatrobe.pl/watroba/ziola-na-watrobe/

Jednym z preparatów dostępnych na polskim rynku, które spełniają zarysowane powyżej wymagania, jest Hepa Vitale. Hepa Vitale to opracowana przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie dietetyki oraz hepatologii unikatowa mieszanka trzech ziół: Czarnuszki Siewnej, Babki Płesznik oraz Ostropestu Plamistego. Dwa pierwsze z wymienionych ziół, czyli Czarnuszka Siewna oraz Babka Płesznik to typowe zioła o silnym działaniu detoksykacyjnym. Działanie tych dwóch składników jest uzupełniane przez wpływ Ostropestu Plamistego, który jest źródłem sylimaryny, czyli substancji biorącej czynny udział w procesie regeneracji komórek wątroby. Dzięki tym właściwościom, Hepa Vitale stanowi kompleksową kurację oczyszczającą i regenerującą wątrobę.

2 replies on “Skutecznie oczyszczanie wątroby”

  1. Szwoch napisał(a):

    Usunięcie toksyn z ciała to podstawa dobrego życia i przemiany materii. Jak tego nie zrobimy, to z biegiem czasu organizm będzie coraz bardziej zamulony i będzie domagał się na przykład kawy i innego pobudzenia. A to droga do nikąd.

  2. Roki napisał(a):

    Oczyszczanie ciała daje znakomite efekty podczas praktycznie każdej kuracji. Przede wszystkim człowiek będzie czuł się zdrowiej i lżej, więc nie ma żadnego zagrożenia tym, że pojawią się jakieś niespodziewane choroby. Skończą się migreny, bóle głowy, przemęczenie i ogólne osłabienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *