Prosaki. Jak sobie z nimi poradzić?

Prosaki. Jak sobie z nimi poradzić?
5 (100%) 11 głosy

Prosaki są przykrą przypadłością mogącą dotknąć każdego z nas bez względu na płeć czy wiek. Powstają one jako tak zwane cysty retencyjne zlokalizowane w najbardziej powierzchownej warstwie naszej skóry – naskórku. U podłoża ich tworzenia się leży defekt w odprowadzaniu z gruczołów łojowych ich wydzieliny. Sebum niemogące znaleźć ujścia gromadzi się i tworzy rzeczone prosaki na twarzy, prosaki pod oczami czy też prosaki na ustach.

Usuwanie prosaków – gdy domowe sposoby nie przynoszą efektów.

Jak usunąć prosaki, gdy zawodzą nas domowe sposoby? Prawdopodobnie, pytanie to padało niejednokrotnie z ust ludzi, którym przyszło walczyć z tymi zmianami. Nie ulega bowiem wątpliwości, że usuwanie prosaków nie należy do zadań prostych. Dobrym pomysłem i zarazem radą dla wszystkich tych, którzy ze swoimi zmianami skórnymi sobie nie radzą, jest udanie się do gabinetu medycyny estetycznej. Profesjonalni konsultanci pomogą i doradzą najbardziej skuteczną metodę radzeniami sobie z nimi. Spośród nich najpopularniejsze zabiegi to:

  • Zabieg mikrodermabrazji diamentowej.
  • Zabiegi peelingu chemicznego.
  • Zabieg mechanicznego usuwania prosaków.

Prosaki na twarzy – wskazanie do mikrodermabrazji diamentowej.

Mikrodermabrazja aktualnie jest jednym z topowych zabiegów proponowanych przez gabinety medycyny estetycznej. U podstawy jej działania leży fakt, iż prosaki leżą w naskórku – martwej warstwie naszej skóry, której możemy bez konsekwencji się pozbyć. Metoda, co bardzo ważne prezentuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu pacjenta. Efekty są bardzo trwałe i widoczne bezpośrednio po zabiegu.

Prosaki pod oczami i prosaki na ustach – czas pomyśleć o peelingu chemicznym.

Założenie zabiegu jest podobne jak w przypadku mikrodermabrazji diamentowej. Pozbywamy się naskórka razem z prosakami. Różnica tkwi w metodzie działania. Zamiast działania czysto fizycznego – zdzierania, stosujemy łagodniej działający rozpuszczający efekt kwasów organicznych. Pomimo zmiany czynnika działającego, metoda zachowuje swoje wysokie walory bezpieczeństwa i komfortu. Więcej o zabiegach na prosaki przeczytasz na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/prosaki/

Jak usunąć prosaki stare? – Czy prosaki od dawna tkwiące na naszej twarzy, zostaną na niej na zawsze?

Metody mechaniczne są zabiegami dedykowanymi dla zmian starych i utrwalonych. Polegają na nacięciu prosaków oraz usunięciu ich zawartości. Skutkuje to zagojeniem się skóry i całkowitym zniknięciem zmiany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *