Popękane naczynka – co można z nimi zrobić?

Popękane naczynka – co można z nimi zrobić?
Oceń artykuł

Popękane naczynka na twarzy zazwyczaj wyglądają mało atrakcyjnie. Z tego powodu wiele osób decyduje się na walkę z tym defektem kosmetycznym. W jaki sposób można raz na zawsze pożegnać się z pajączkami?

Rozszerzone naczynka na twarzy często pojawiają się w przypadku, gdy skóra jest przesuszona i cienka, jednak nie jest to regułą. Niepokojącym objawem są nie tylko widoczne naczynka, ale również zaczerwienienie skóry, które długo się utrzymuje. Efektem zaniedbanych rozszerzonych naczynek są zazwyczaj pajączki, czyli popękane naczynia krwionośne. Jeśli są one niewielkie, po pewnym czasie mogą wchłonąć się same, szczególnie gdy użyje się specjalnych kosmetyków. W innych przypadkach konieczne jest profesjonalne zamykanie pajączków w gabinecie kosmetycznym. Co warto wiedzieć o tego typu zabiegach?

Najczęściej w przypadku standardowych zmian przeprowadzane jest laserowe zamykanie naczynek. Ten zabieg wykorzystywany jest dość często ponieważ jest mało inwazyjny i niesie sobie niewiele skutków ubocznych w porównaniu do innych metod. Należy jednak pamiętać, że takie usuwanie naczynek na twarzy może być przeprowadzone tylko w przypadku niewielkich i płytkich zmian. O metodzie, która będzie wykorzystywana do zamykania naczynek decyduje lekarz, zwykle po przeprowadzeniu badań.

Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem szybkim, a ponadto nie wymaga zwykle serii powtórzeń. Dzięki temu efekty są bardzo szybko widoczne. Aby uniknąć powtórnego wystąpienia pajączków i zaczerwienień konieczne jest zastosowanie kuracji. Oprócz kosmetyków zazwyczaj zalecana jest zmiana diety. Istotne jest przede wszystkim wprowadzenie produktów bogatych w witaminę C.

Decydując się na zamykanie naczynek na twarzy należy pamiętać, że zarówno przed jak i po zabiegu należy unikać słońca. Należy również unikać skoków temperatury, które mogą rozszerzać naczynia krwionośne. Efekt zabiegu może być widoczny dopiero po pewnym czasie, ponieważ uszkodzone naczynia muszą zostać wchłonięte. Zamykanie naczynek polega bowiem przede wszystkim na odparowaniu krwi z uszkodzonego naczynia, natomiast jego ściany pozostają na miejscu jeszcze przez pewien czas, aż do wchłonięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *