Ostropest plamisty jak stosować?

Ostropest plamisty jak stosować?
4.1 (82.86%) 7 głosy

Ostropest plamisty to znany środek, który wspomaga regenerację wątroby. Dlaczego akurat ta roślina wykazuje takie działanie i w jaki sposób można ją stosować?

Ostropest plamisty to zioło, które jest polecane w przypadku, gdy nastąpił kontakt z substancjami mogącymi źle wpłynąć na działanie wątroby. Zawarta w tej roślinie sylimaryna sprawia, że toksyny nie wnikają do wnętrza komórek. To sprawia, że ich regeneracja jest znacznie szybsza. Prawidłowe działanie wątroby to gwarancja prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Ten organ odpowiada bowiem nie tylko za sprawne trawienie tłuszczów, ale również za to, by krew w ciele była prawidłowo oczyszczona. Ze względu na to, że wątroba pełni tak ważne zadanie, warto jest o nią dbać zażywając ostropest, jeśli tylko jest to konieczne. Zobacz: Czy soki oczyszczają organizm?

Ostropest plamisty można obecnie spotkać w różnej formie. Najczęściej można kupić sproszkowany ostropest. Jego dawkowanie to maksymalnie trzy łyżeczki dziennie. Ale to zioło można spotkać także w postaci gotowych suplementów. W takim przypadku najlepiej jest stosować go w taki sposób, jak radzi producent. W gotowych suplementach może pojawić się nie tylko sproszkowany ostropest, ale także sama sylimaryna, czyli wyciąg.

Ostropest plamisty można spotkać również w formie oleju. W przypadku takiego preparatu należy stosować go zażywając trzy łyżeczki dziennie. Warto jednak pamiętać, że ten produkt należy stosować bardziej ostrożnie. W niektórych przypadkach wątroba może być zanieczyszczona złogami. Spożywanie większej ilości tłuszczów może okazać się wtedy ryzykowne. W innych sytuacjach jednak olej z ostropestu jest częściej zalecany, ponieważ według niektórych źródeł ma mieć on nawet działanie przeciw nowotworowe. Zobacz jak oczyścić organizm http://www.skuteczne-oczyszczanie.pl/jak-oczyscic-organizm-z-toksyn/

Ostropest można stosować nie tylko samodzielnie, ale również jako składnik mieszanki. Polecanym preparatem jest na przykład Hepa Vitale. W przypadku tego środka zastosowano nie tylko ostropest plamisty, ale także babka płesznik i czarnuszka siewna. Te rośliny połączone razem lepiej wspomagają działanie wątroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *