Category Archives: Czytelnia zdrowia

Depilacja laserowa

Usuwanie zbędnego owłosienia przy użyciu diodowego lasera Vectus jest aktualnie uważane za najskuteczniejszą metodę depilacji laserowej. Odznacza się nie tylko szybką i wysoce skuteczną techniką, ale przede wszystkim gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i minimalne ryzyko odrastania włosków w przyszłości.

czytaj więcej →

Popękane naczynka – co można z nimi zrobić?

Popękane naczynka na twarzy zazwyczaj wyglądają mało atrakcyjnie. Z tego powodu wiele osób decyduje się na walkę z tym defektem kosmetycznym. W jaki sposób można raz na zawsze pożegnać się z pajączkami?

Rozszerzone naczynka na twarzy często pojawiają się w przypadku, gdy skóra jest przesuszona i cienka, jednak nie jest to regułą. Niepokojącym objawem są nie tylko widoczne naczynka, ale również zaczerwienienie skóry, które długo się utrzymuje. Efektem zaniedbanych rozszerzonych naczynek są zazwyczaj pajączki, czyli popękane naczynia krwionośne. Jeśli są one niewielkie, po pewnym czasie mogą wchłonąć się same, szczególnie gdy użyje się specjalnych kosmetyków. W innych przypadkach konieczne jest profesjonalne zamykanie pajączków w gabinecie kosmetycznym. Co warto wiedzieć o tego typu zabiegach?

Najczęściej w przypadku standardowych zmian przeprowadzane jest laserowe zamykanie naczynek. Ten zabieg wykorzystywany jest dość często ponieważ jest mało inwazyjny i niesie sobie niewiele skutków ubocznych w porównaniu do innych metod. Należy jednak pamiętać, że takie usuwanie naczynek na twarzy może być przeprowadzone tylko w przypadku niewielkich i płytkich zmian. O metodzie, która będzie wykorzystywana do zamykania naczynek decyduje lekarz, zwykle po przeprowadzeniu badań.

Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem szybkim, a ponadto nie wymaga zwykle serii powtórzeń. Dzięki temu efekty są bardzo szybko widoczne. Aby uniknąć powtórnego wystąpienia pajączków i zaczerwienień konieczne jest zastosowanie kuracji. Oprócz kosmetyków zazwyczaj zalecana jest zmiana diety. Istotne jest przede wszystkim wprowadzenie produktów bogatych w witaminę C.

Decydując się na zamykanie naczynek na twarzy należy pamiętać, że zarówno przed jak i po zabiegu należy unikać słońca. Należy również unikać skoków temperatury, które mogą rozszerzać naczynia krwionośne. Efekt zabiegu może być widoczny dopiero po pewnym czasie, ponieważ uszkodzone naczynia muszą zostać wchłonięte. Zamykanie naczynek polega bowiem przede wszystkim na odparowaniu krwi z uszkodzonego naczynia, natomiast jego ściany pozostają na miejscu jeszcze przez pewien czas, aż do wchłonięcia.

Jakie metody depilacji najczęściej wybierają Polki?

Kobieca depilacja to temat, który przez długi czas stanowił tabu w wielu kręgach. Obecnie jednak ta sytuacja uległa diametralnej zmianie. Nie da się ukryć, że w chwili obecnej ta kwestia dotyczy właściwie każdej kobiety. Tylko najodważniejsze panie decydują się na rezygnację z regularnego usuwania niechcianego owłosienia.

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii do wyboru kobiety mają dziś coraz więcej sposobów na usunięcie włosków właściwie w każdym miejscu kobiecego ciała. Istnieje wiele gabinetów kosmetycznych zajmujących się profesjonalną depilacją laserową. Chociaż jest to metoda coraz bardziej popularna to jednak wiele pań rezygnuje z niej obawiając się bólu i skrępowania podczas zabiegu.

Zdecydowana większość kobiet w swojej kosmetyczce posiada tradycyjne maszynki do golenia w wersji dla kobiet. Nie da się ukryć, że jest to metoda pozwalająca na najszybsze usunięcie włosków np. z łydek czy ud. Z drugiej jednak strony, depilacja za pomocą maszynek do golenia jest dość uciążliwa – zabieg taki trzeba powtarzać nawet co kilka dni.

Alternatywą mogą być tu plastry do depilacji. Te specjalnie nasączone plastry przykleja się do owłosionych okolic a następnie szybkim ruchem usuwa, od razu wyrywając niechciane włoski. Wadą tej metody jest jej duża bolesność.

Dla kobiet poszukujących jeszcze innych rozwiązań firmy kosmetyczne przygotowały specjalne kremy do depilacji. Wystarczy nałożyć odpowiednią warstwę kremu na okolice, które mają zostać wydepilowane i odczekać. Już po kilku minutach można cieszyć się niezwykle gładkim ciałem.

Salon kosmetyczny – zabiegi

We współczesnych czasach, uroda stanowi bardzo ważny element dobrego samopoczucia. Kobieta wyglądająca pięknie na zewnątrz, czuje się wspaniale w środku, jest pewniejsza siebie i ma większe poczucie własnej wartości. Przede wszystkim coraz więcej ludzi dba o siebie i nawet nie tylko kobiety, ale również i mężczyźni. Dzisiejszy świat wymaga od nas tego. Warto o siebie dbać, gdyż przekłada się to na wiele dziedzin życiowych. Gdy piękniej wyglądamy, to i lepiej się czujemy, jesteśmy wówczas bardziej komunikatywni oraz łatwiej nawiązujemy relacje.

czytaj więcej →

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?

Zabiegi na twarz to jedne z najczęściej i najchętniej wybieranych usług w salonach kosmetologicznych. Niedoskonałości ciała łatwo jest ukryć, z kolei te występujące na twarzy, jak zaskórniki, przebarwienia, drobne zmarszczki, są nie tylko częstsze, ale przede wszystkim bardziej widoczne. Nie powinno więc w żaden sposób dziwić, że kobiety bardzo chętnie poddają się zabiegom oczyszczania skóry, a do najpopularniejszych i najnowocześniejszych z nich obecnie zalicza się mikrodermabrazję oraz peeling kawitacyjny. Decyzja, który z zabiegów wybrać jest kwestią indywidualną, zanim jednak do tego dojdzie warto jest zapoznać się z wskazaniami do danej kuracji i dowiedzieć się, który ze sposób okaże się najskuteczniejszy dla danego problemu z cerą.

czytaj więcej →

Wrastające paznokcie – bolesny problem

Problemy natury dermatologicznej mają kilka cech wspólnych – zwykle są uciążliwe, a ich leczenie trwa miesiącami. Na szczęście nie w każdym przypadku tak jest, bo choć wrastającym paznokciom uciążliwości odmówić nie można, to cały problem rozwiązać można zaledwie w pół godziny.

Skąd biorą się wrastające paznokcie, komu zagrażają i jak wygląda ich leczenie?

Wrastające paznokcie – przyczyny

Problem wrastających paznokci jest dość powszechny. Zachorowania zdarzają się we wszystkich grupach wiekowych, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Częściej niż innych problem ten dotyka tzw. młodych dorosłych. Przyczyny są różne, poczynając od skłonności genetycznych przez urazy mechaniczne po niewłaściwą pielęgnację paznokci. Zbyt głębokie wycinanie brzegów paznokcia powoduje, że traci on swój naturalny kierunek – i w wielu przypadkach zaczyna wrastać.

Nawet przy prawidłowej pielęgnacji paznokci można nabawić się przykrych dolegliwości. Wystarczy do tego noszenie zbyt ciasnych butów. Uciskana stopa i paznokcie poddawane uderzeniom przy każdym kroku powodują urażanie macierzy, a w konsekwencji zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia różnych problemów z paznokciami. Wrastające paznokcie mogą też być wywoływane przez długotrwałą grzybicę.

Leczenie wrastających paznokci – zabieg

Dawniej wydawało się, że leczenie wrastających paznokci to długotrwała i bolesna kuracja, dlatego wielu chorych unikało lekarza tak długo, jak tylko możliwe – pogarszając tym samym problem i utrudniając kurację. Dzisiaj znaczącą większość leczenia wykonuje się podczas pojedynczego zabiegu, a cały dyskomfort pacjenta ogranicza się do momentu podania środka znieczulającego.

Leczenie wrastających paznokci odbywa się w znieczuleniu przewodowym, które obejmuje cały chorujący palec. Od chwili zastosowania znieczulenia, pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości i przystępuje się do usunięcia problematycznej części paznokcia. Podczas zabiegu usuwa się ok. 20% płytki paznokciowej oraz tzw. ziarninę, czyli znajdującą się w stanie zapalnym część wału paznokciowego. To rozwiązuje problem doraźnie.

Aby wyleczyć wrastające paznokcie trwale oraz skutecznie, potrzebne jest jeszcze usunięcie tej części macierzy paznokcia, która odpowiada za jego wrastanie. Zależnie od przypadku, wykorzystuje się w tym celu laser ablacyjny, elektrokoagulację lub fenol. Co istotne, macierz niszczona jest selektywnie, co znaczy, że zabiegowi poddawana jest tylko jej problematyczna część, cała reszta pozostaje natomiast nienaruszona.

Po zabiegu leczenia wrastających paznokci

Po udanym zabiegu zakłada się szwy oraz opatrunek, który należy wymienić po upływie 12-24 godzin. Cały palec, w obrębie którego odbywał się zabieg, należy dwa razy dziennie dezynfekować, by zapobiec wdaniu się zakażenia. Pełne wygojenie następuje zwykle bardzo szybko i już po tygodniu lub dwóch można zdjąć szwy.

Jeśli tylko zadba się o odpowiednią higienę, leczenie wrastających paznokci nie przeszkadza w podejmowaniu codziennych czynności. Po zabiegu można bez problemu pracować, unikając jedynie intensywnej aktywności fizycznej, która mogłaby urazić ranę. Poza tym jednak przeciwwskazań nie ma żadnych.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg? Przede wszystkim dlatego, że wrastające paznokcie to poważny i bolesny problem, który – zaniedbany – staje się z czasem coraz bardziej dotkliwy. Jego zignorowanie może doprowadzić do znacznie poważniejszych chorób. Sam zabieg jest natomiast krótki i praktycznie bezbolesny – a co najważniejsze, skutecznie rozwiązuje problem.

Zdrowotne właściwości pereł

Naturalne perły to jedne z najpiękniejszych i najbardziej pożądanych elementów biżuterii. Wykorzystywane są do wyrobu wyrafinowanych naszyjników, bransoletek czy kolczyków. Odznaczają się niezwykłą elegancją i z tego też powodu uważane są za ozdobę przeznaczoną dla osób z klasą.

Obok wspaniałej urody, naturalne perły mają także mnóstwo praktycznych zastosowań. Już dawno udowodniono, że cechują się wyjątkowo korzystnym oddziaływaniem na ludzkie zdrowie. Nie jest to pogląd nieuzasadniony, bowiem w składzie pereł znajdują się elementy, których wymaga ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowania. Stąd też, szczególnie dawniej, stosowano medykamenty ze sproszkowanych pereł. Obecnie metoda ta nadal jest wykorzystywana, choć wielu badaczy przekonuje, że równie skuteczne jest zewnętrzne stosowanie pereł. To najprościej osiągnąć, zakładając perłową biżuterię.

Biżuteria ślubna z pereł

Perły naturalne powstają w płaszczu małż. Najczystsze i najbardziej symetryczne kamienie potrafią osiągać zawrotne ceny, ale nawet te nieco gorszej jakości prezentują się nad wyraz efektownie. Nic zatem dziwnego, że biżuteria z pereł traktowana jest jako synonim ekskluzywności i wytworności.

Bardzo popularna jest biżuteria ślubna wykonana z pereł. Jest to motyw modny, który efektownie podkreśli powagę uroczystości. Rzecz jasna, naszyjniki czy bransoletki z pereł świetnie sprawdzą się także w nieco mniej formalnych okolicznościach. Naszyjnik z pereł to marzenie niejednej kobiety. Co istotne, biżuteria taka jest często unikalna i oryginalna – każda perła posiada bowiem swój wyjątkowy kształt i charakter.

Właściwości zdrowotne pereł

Warto jednak skupić się na praktycznym zastosowaniu pereł. Atuty wizualne są niepodważalne i nie trzeba tego faktu specjalnie udowadniać. Te nieco mniej oczywiste zalety są często marginalizowane. Jak twierdzi wielu znawców – niesłusznie. Właściwości zdrowotne pereł podkreślają nie tylko kolekcjonerzy, czy jubilerzy, ale też lekarze.

Zacząć należy od psychiki. Perłom przypisuje się działanie regulacyjne i budujące uczucie wewnętrznej harmonii człowieka. Obecność pereł powoduje stabilizację i równowagę. Polecane są osobom narażonym na stres i być może właśnie dlatego tak świetnie sprawdzają się w czasie uroczystości ślubnych.

Perły to także sporo zalet w odniesieniu do zdrowia fizycznego. Zbudowane są w dużej mierze z wapnia, stąd też wpływają na uzupełnianie niedoborów tego elementu w organizmie. Zauważono, że osoby noszące perły, posiadają mocniejsze zęby oraz twardsze kości. Co więcej, kamienie te mają właściwości przeciwbólowe. Przypisuje się im działania wspomagające w zwalczaniu dolegliwości głowy czy bólu okolic brzusznych.

Ponadto, perły powodują odmładzanie i ujędrnianie skóry. Jest to efekt szczególnie często zauważalny, ze względu na bezpośrednią styczność ozdób ze skórą. Wiele osób twierdzi także, że zbawienne działanie pereł sięga o wiele głębiej – pobudza krążenie i wpływa na powstrzymywanie chorób serca.

Perły mają także działanie oczyszczające. Pomagają ponoć usuwać z organizmu zbędne toksyny. Polecane są również osobom, mającym problem z zaparciami. Regulują i optymalizują proces wydalania.

Wreszcie, w ludowej medycynie perły polecane były brzemiennym kobietom, jak też tym, które mają problem z zajściem w ciążę. Choć nie jest to efekt udowodniony naukowo, to nie brakuje świadectw, jakoby zastosowanie takiej metody miało pomóc w osiągnięciu pożądanego efektu. Nawet jeśli jest to wynik działania wyłącznie kobiecej psychiki, to mimo wszystko perłowe ozdoby warto rozważyć – każda okazja jest bowiem dobra do tego, by wyglądać pięknie.

Jak skutecznie zwiększyć objętość włosów?

Problem słabych i wypadających włosów jest źródłem kompleksów i złego samopoczucia dla wielu kobiet i mężczyzn w różnym wieku. W poniższym artykule przedstawione zostaną nowoczesne zabiegi na wzmocnienie włosów, które w krótkim czasie są w stanie uwolnić nas od dręczącego problemu.

Co może stanowić przyczynę wypadania włosów?

Za wypadanie i osłabienie włosów odpowiedzialnych może być wiele czynników, wśród których możemy wyróżnić:

 • Ogólne zaburzenia stanu zdrowia;
 • Nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem gospodarki hormonalnej;
 • Przyjmowanie specyficznych leków;
 • Nieodpowiednią dietę;
 • Niewłaściwą pielęgnacja włosów;
 • Częste narażanie włosów na działanie wysokiej temperatury (np. codzienne stosowanie lokówki, lub prostownicy);
 • Nadmierny stres i depresję.

Wypadanie włosów DOMOWE SPOSOBY

Preparaty na wypadanie włosów oraz wszelkiego rodzaju domowe maseczki przeciw wypadaniu włosów i łamaniu się końcówek zwykle nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Drogie szampony jedynie chwilowo zwiększają objętość fryzury, ale nie wpływają na zatrzymanie procesu wypadania i łamania się włosów.

Jak więc znaleźć skuteczny sposób na wypadające włosy?

Wypadanie włosów LECZENIE

Do najskuteczniejszych rozwiązań mających na celu całkowite wyeliminowanie problemu wypadających włosów możemy zaliczyć nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, w tym Mezoterapię, która skutecznie radzi sobie z zagęszczeniem i zwiększeniem objętości dotkniętych niniejszym problemem włosów.

 • Mezoterapia – to innowacyjny zabieg wykorzystujący osocze krwi, które po wprowadzeniu w głąb skóry głowy prowokuje tkanki do regeneracji, co skutkuje wzmocnieniem cebulek, a w konsekwencji zagęszczeniem i zwiększeniem objętości włosów.
 • Dermapen3/Mezopen – to kolejny skuteczny zabieg, który przy pomocy drobnych nakłuć na skórze głowy pacjenta wprowadza do organizmu zestaw niezbędnych substancji odżywczych odpowiedzialnych za zwiększenie gęstości i przyspieszenie wzrostu włosów.

Przed dokonaniem decyzji dotyczącej zabiegu należy skonsultować się z dermatologiem, lub kosmetologiem.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Warto wiedzieć, że manicure hybrydowy może zostać wykonany samodzielnie we własnej łazience. Najlepiej wykonana hybryda może powstać w parę minut, ale wymaga to nieco praktyki i zastosowania odpowiednich produktów. A zatem jak zrobić manicure hybrydowy krok po kroku, który doskonale sprawdzi się na różnych imprezach i wydarzeniach towarzyskich, np. wesele lub sylwester. A zatem co to jest manicure hybrydowy?

Stanowi on obecnie jedną z najbardziej powszechnych metod wykorzystywanych do pielęgnacji oraz dekoracji paznokci. Taki hybrydowy manicure gwarantuje, że paznokcie będą w odpowiednim stanie przez długi czas. Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, ile kosztuje manicure hybrydowy? Otóż, jego koszt jest stosunkowo niewielki. Rozpoczynając ten zabieg, należy wyciąć skórki przy paznokciach, a następnie je wygładzić za pomocą pilnika. Na już oczyszczoną płytkę paznokcia nakładamy cienką warstwę podłoża, którą utwardzamy pod lampą UV przez 1-2 minuty. Następnie należy nałożyć pierwszą cienką warstwę wybranego koloru i ponownie umieścić paznokieć pod lampą.

Potem należy umieścić warstwę nawierzchniową oraz nadać jej połysk przez umycie jej odtłuszczaczem. W ten sposób paznokcie hybrydowe są gotowe. W jaki sposób należy zdjąć hybrydę z paznokci? Warto wiedzieć, że ściąganie hybryd trwa nieco dłużej niż jej nałożenie. Paznokcie należy nawilżyć i owinąć folią aluminiową na kwadrans. Po tym czasie należy delikatnie usunąć lakier. Nie można wyłamywać hybrydy siłą, ponieważ wtedy można uszkodzić płytkę paznokcia. W związku z tym powstaje pytanie, czy hybryda niszczy paznokcie? Co prawda, mogą być one nieco osłabione oraz stać cieńsze i bardziej podatne na wszelkiego typu urazy. Ale w stosunkowo łatwy sposób można je przywrócić do stanu poprzedniego poprzez zastosowanie odpowiednich odżywek.

Półpasiec u dzieci

Półpasiec u dzieci występuje stosunkowo rzadko – mniej więcej dziesięć razy rzadziej niż u osób dorosłych. Jednak nie można go wykluczyć, a na jego atak najbardziej narażone są maluchy, które przebyły ospę wietrzną w okresie niemowlęctwa lub charakteryzują się obniżoną odpornością. Między innymi na skutek białaczki, rozsianych nowotworów, przyjmowania leków z grupy kortykosterydów lub w okresie jesienno – zimowym.

Na szczęście objawy półpaśca są na tyle jednoznaczne, iż łatwo go rozpoznać, a sama choroba przebiega u dzieci dużo łagodniej niż u osób dorosłych. A właściwe zdiagnozowanie i szybkie wdrożenie leczenia pozwala pozbyć się choroby i uniknąć jej powikłań.

Półpasiec u dzieci – podstawowe przyczyny

Półpasiec u dzieci jest wywoływany przez ten sam wirus, który jest odpowiedzialny za ospę wietrzną. I co warte podkreślenia – nie pojawia się jedynie raz w życiu, a przechorowanie ospy nie jest gwarancją jego uniknięcia. Patogen przenosi się drogą kropelkową, więc zazwyczaj wystarczy jedno kichnięcie albo kaszlnięcie, aby dziecko zostało narażone na zakażenie. U najmłodszych największe zagrożenie stwarza wirus w stanie uśpienia, który kryje się w zakończeniach nerwowych, zlokalizowanych w okolicy rdzenia kręgowego i uaktywnia się w sytuacjach obniżonej odporności, szczepienia lub ostrej infekcji – więcej o tym tutaj: http://polpasiec.edu.pl/.

Objawy półpaśca u dzieci

Przebieg półpaśca u dzieci jest sprawą dosyć indywidualną, a jego objawy mogą być bardzo zróżnicowane – w zależności od kondycji i ogólnego stanu zdrowia malucha. Jednak w większości przypadków chorobę charakteryzuje kilka specyficznych objawów, które są łatwe do rozpoznania.

Sam początek choroby może być dosyć niejednoznaczny – pojawia się gorączka, ból gardła i kaszel, który łatwo pomylić ze zwykłą infekcją. Jednak już po kilku dniach w miejscu zaatakowania choroby pojawia się ból (piekący lub szczypiący), który jest następstwem uszkodzenia nerwów czuciowych.

Bardzo charakterystycznym objawem półpaśca są specyficzne pęcherze, wokół których pojawiają się zaczerwieniania i odczyny zapalne. Wysypka obejmuje prawą lub lewą część ciała (bardzo rzadko obie) i najczęściej pojawia się na plecach, klatce piersiowej lub twarzy. Taki stan trwa średnio od czterech do sześciu dni, po których krostki zaczynają wysychać i zamieniać się w strupki. W tym okresie niezwykle ważne jest to, aby dziecko nie rozdrapywało powstających strupków, gdyż po pierwsze nie przyniesie to ulgi – bo półpasiec to choroba nerwów, a nie skóry – a po drugie, rozdrapywane ranki mogą ulegać nadkażeniom, co w prostej linii prowadzi do dużo bardziej rozległych infekcji skórnych.

Leczenie półpaśca u dzieci

Leczenie półpaśca u dziecka w każdym przypadku powinno być skonsultowane z pediatrą. Już pierwsze objawy choroby nie mogą być zlekceważone, gdyż podjęcie terapii w jak najszybszym czasie może zapobiec groźnym powikłaniom. W tym przypadku najczęściej stosuje się leki przeciwbólowe oraz maści i płyny o działaniu łagodzącym i odkażającym. W pewnych sytuacjach lekarz może przepisać leki przeciwwirusowe i maści sterydowe, które skracają czas choroby. Jednak niezwykle ważne jest to, aby wszystkie preparaty stosować zgodnie z zaleceniami.

Półpasiec u dzieci jest zazwyczaj całkowicie wyleczalny. Szybka diagnoza to podstawa, gdyż pozwala uniknąć nieestetycznych śladów na skórze i innych groźnych powikłań. Brak reakcji w odpowiednim momencie może skutkować chorobami wzroku lub słuchu. Dobrym rozwiązaniem na zminimalizowanie ryzyka zachorowania na półpaśca jest szczepionka przeciw wirusowi ospy wietrznej, którą można podać dziecku już po ukończeniu przez nie dziewiątego miesiąca życia.

Nowoczesna depilacja – wszystkie ważne informacje

Laser Vectus to na rzędzie będące wynikiem pracy ekspertów firmy Palomar Medical Technologies. Dzięki eksperymentom prowadzonym przez wiele lat, a także sukcesom i pomyłkom, laser diodowy jest dziś uważany za najlepsze narzędzie używane w medycynie estetycznej. Dzieje się tak z powodu efektywności jakie daje narzędzie – usuwanie owłosienia jest trwałe i bezbolesne.

Nadmierne owłosienie u mężczyzn to bardzo częsta przypadłość, która dotyczy większości przedstawicieli tej płci. Bardzo często jednak standardowe metody nie pozwalają na efektywne pozbycie się go. Bujne owłosienie usuwane jedynie plastrami jest uciążliwe i bolesne, a maszynki do golenia nie radzą sobie z nim w żadnym wypadku, dodatkowo depilacja z ich pomocą jest niedokładna, czasochłonna i w efekcie końcowym inwestowanie w nią nie ma końca. Na włosach osiadają także cząsteczki potu, które powodują bardzo nieprzyjemny zapach.

Depilacja laserowa i jej efekty

Efekty depilacji laserowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Laser sprawia, że przy odpowiednio wysokiej temperaturze poszczególne włoski po prostu wyparowują. Dlatego też na skórze pozostaje ich coraz mniej i zdecydowanie coraz mniej ich przybywa. Dzięki temu depilacja laserowa jest trwalsza a jej efekty szybsze. Dodatkowo użycie lasera Vectus sprawia, że dzięki zastosowaniu najnowszej technologii skóra pozostaje gładka i miękka. Użycie odpowiedniej regulacji Skintel sprawia, że moc lasera dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb każdego z klientów.

Depilacja laserowa – ile zabiegów jest koniecznych by móc cieszyć się efektami?

Dzięki indywidualnej regulacji Skintel, w którą wyposażone są Lasery Vectus wystarczy nawet 4-6 zabiegów, aby już w 95% pozbyć się włosków z niechcianych miejsc, na przykład w przypadku owłosienia na piersiach. 

Czy depilacja laserowa boli?

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii dostępnej w laserach Vectus, a także wykwalifikowanej kadrze kosmetologów, depilacja laserowa jest całkowicie bezbolesna, a już kilka godzin po zabiegu znikają ślady zaczerwienienia, pozostając skórę gładką i miękką w dotyku.

Depilacja laserowa laserem Vectus

Jeszcze kilkanaście lat temu nadmiar owłosienia nikomu nie przeszkadzał. Włosy pod pachami, czy w okolicach bikini były przejawem naturalności. Obecnie jednak w tym względzie wiele się zmieniło. W dzisiejszych czasach nadmiar owłosienia jest uznawany nie tylko za nieatrakcyjny, lecz również i niehigieniczny. Dlatego też większość osób dbająca o swój wygląd zewnętrzny stara się pozbyć nadmiaru włosów. Najprostszą, lecz i najmniej skuteczną metodą jest golenie. Dużo lepsze i trwalsze efekty przynosi depilacja laserem.

Zastosowanie lasera jest szczególnie wskazane do usuwania owłosienia z okolic bikini, nie powoduje bowiem efektów ubocznych, takich jak zaczerwienienie depilowanych miejsc. Dzięki zabiegom wykonywanym laserem skóra wygląda zdrowo i efektownie. Decydując się na tego typu zabieg należy jednak pamiętać, że laser, laserowi nie jest równy. Na rynku działa wiele gabinetów kosmetologicznych, które w swej ofercie posiadają depilację za pomocą tego urządzenia. Nie wszystkie jednak są godne polecenia. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, komforcie i skuteczności, warto korzystać z usług gabinetów posiadających najnowocześniejszy sprzęt taki jak laser Vectus.

Depilacja laserowa laserem Vectus charakteryzuje się przede wszystkim ogromną skutecznością. Według badań jego zastosowanie likwiduje około 95 procent włosów. Pozostałe 5 procent to włosy, które w trakcie zabiegu nie mogły być usunięte ponieważ nie występowały jeszcze w fazie wzrostu. Dlatego też w celu ich usunięcia zaleca się wykonanie, krótkiego zabiegu dodatkowego. Z czego wynika skuteczność tego urządzenia? Przede wszystkim z zastosowania czytnika Skintel. Istota jego działania polega na mierzeniu poziomu melaniny w skórze przed każdym uruchomieniem lasera. Po dokonanych pomiarach informacja jest błyskawicznie przekazywana do mechanizmu sterującego, który dobiera odpowiednią moc. Przy wyższej zawartości melaniny moc lasera może być mniejsza, przy niższej większa. Dzięki temu dawka światła trafiającego do skóry jest zawsze optymalna i pozwalająca trwale usunąć każdy włos.

Poza skutecznością i szybkością działania laser Vectus posiada jeszcze jedną cechę, która sprawia, że urządzenie to doskonale nadaje się do usuwania owłosienia z wrażliwych miejsc. Każdy kto próbował zabiegu laserem starszej generacji wie, że szczególnie nieprzyjemna jest depilacja laserowa bikini. W przypadku nowoczesnego lasera Vectus problem bólu praktycznie nie występuje. Dzięki zastosowaniu systemu Advanced Contact Cooling, skóra jest na bieżąco chłodzona za pomocą szafirowego szkła. To powoduje, że osoby poddające się zabiegom tym urządzeniem, nie skarżą się na uczucie bólu i dyskomfortu – więcej w tym temacie tutaj: http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2017/05/depilacja-laserowa-laser-vectus-w-gdansku.

Depilacja za pomocą lasera Vectus jest nie tylko komfortowa dla pacjentów, lecz także i dla środowiska naturalnego. Dzięki zastosowaniu specjalnych luster, emitowane światło ulega odbiciu od skóry, co zapobiega jego rozproszeniu. Tego typu rozwiązanie zapewnia mniejsze straty energetyczne, co wpływa na zwiększenie wydajności urządzenia.

Dzięki upowszechnianiu się laserów w medycynie estetycznej, ceny zabiegów regularnie spadają. W chwili obecnej najprostszy zabieg depilacji wysokiej jakości laserem Vectus kosztuje około 150 złotych. Przy wyborze gabinetu nie warto jednak kierować się ceną, a renomą kliniki i rodzajem stosowanego sprzętu. Zabiegi laserami starego typu mogą być tańsze, jednak ich skuteczność z pewnością będzie znacznie mniejsza. To powoduje, że aby całkowicie pozbyć się owłosienia trzeba będzie wykonać więcej powtórzeń. W rezultacie oszczędności mogą okazać się niewielkie lub żadne.


źródło – https://www.youtube.com/watch?v=M9B55Pm3yDk

Jaki krem do twarzy po 40?

Nie jest tajemnicą, że nasza skóra z biegiem lat się zmienia. Dlatego też, nie możemy ciągle stosować tych samych kosmetyków. Jednak skąd mamy wiedzieć jakie składniki kremu, czy serum pod oczy będą dla nas najlepsze? Jak wybrać produkt, który pomoże nam w walce ze zmarszczkami, a jednocześnie nawilży i odżywi naszą skórę? Jaki krem powinnyśmy wybrać po czterdziestce? Poniżej przedstawimy wam kilka wskazówek, które pomogą wam w rozwiązaniu niniejszego problemu. czytaj więcej →

Skuteczne leczenie haluksów

Haluks to choroba zwyrodnieniowa, która przejawia się zniekształceniem stopy. Haluksy dotyczą przede wszystkim kobiet – według najnowszych statystyk, paluch koślawy ma co druga kobieta. Główną przyczyną haluksów jest nadwaga, stojący tryb życia, noszenie butów na dużych obcasach oraz płaskostopie. Aby pokonać haluksy nie zawsze wystarczy tradycyjne leczenie zachowawcze. W wielu przypadkach konieczny jest specjalistyczny zabieg na haluksy.

W jaki sposób powstają haluksy?

Haluks to bardzo nieprzyjemne schorzenie, które utrudnia normalne funkcjonowanie i powoduje bardzo duże bóle w chodzeniu. Zbyt wysokie obcasy powodują przeciążenie przedniej części stopy, a dodatkowo obuwie z ostrym czubkiem zwiększa ucisk na duży paluch oraz łuk poprzeczny stopy. To właśnie nadmierny nacisk jest główną przyczyną deformacji palców i nieprzyjemnego bólu. W wyniku zniekształcenia stopa zaczyna nienaturalnie pracować. Przez nierównomiernie rozkładany ciężar ciała, paluch przestaje być najmocniejszym punktem podparcia w czasie chodu i znacząco pogarsza się wytrzymałość tych struktur, które odpowiedzialne są za stabilizację stopy. Haluksy powodują, że mięśnie stopy stają się bardzo słabe, a nadmiernemu przeciążeniu ulega wewnętrzna krawędź stopy.

Jak skutecznie leczy się haluksy?

Leczenie haluksów zwłaszcza w mocno rozwiniętej fazie, jest bardzo skomplikowanym zadaniem, dlatego też osoby, które zauważą pierwsze objawy schorzenia, powinny jak najszybciej zacząć leczenie.

W pierwszej kolejności należy jak najszybciej zapisać się na profesjonalną konsultację ortopedyczną. Doświadczony ortopeda powinien podpowiedzieć nam jak najskuteczniej pokonać haluksy, które nie leczone, mogą w niedalekiej przyszłości sprawiać nam coraz większe problemy. Lekarz po obejrzeniu naszych stóp powinien zaoferować nam najskuteczniejsze formy leczenia. W dzisiejszych czasach stosuje się przede wszystkim specjalne wkładki ortopedyczne, fizjoterapię oraz gimnastykę korekcyjną, która przynosi naprawdę satysfakcjonujące wyniki.

Kompleksowe usuwanie haluksów

Aby pozbyć się tego nieprzyjemnego i bardzo kłopotliwego schorzenia, warto sięgnąć po specjalne plastry na haluksy, albo nowoczesne żelowe osłony, która często wzbogacane są o bardzo skuteczne w działaniu olejki lecznicze. Można skorzystać również z klinów międzypalcowych, albo z pelotów żelowych w kształcie litery T.

W Polsce w walce z haluksami zdecydowanie największą popularnością cieszą się silikonowe wkładki metatarsalne, które są doskonałym rozwiązaniem dla tych kobiet, które mają problem z płaskostopiem poprzecznym. Na naszym rynku dostępne są również specjalne opaski na haluksy oraz profesjonalne aparaty korekcyjne na dzień i na noc. Aparaty są bardzo skutecznie nie tylko w leczeniu, ale również w profilaktyce, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem.

Jeżeli metody nieoperacyjne są mało skuteczne, to lekarze mogą przepisać nam stosowne środki przeciwbólowe i zaproponować specjalistyczny zabieg na haluksy, który jest oczywiście ostatecznością.

Depilacja laserowa w Gdańsku

Z trwania zabiegów jesteśmy zadowoleni, ponieważ są one krótkie. Wystarczy zaplanować sobie kurację, która wynosi od 4 do 6 zabiegów, a już zauważymy wspaniałe efekty. Będzie to możliwość pozbycia się zbędnego owłosienia w ilości ponad 95 procent. Tylko kilka procent pozostanie, więc trzeba przyznać, że wyniki są niesamowite i właśnie dlatego depilacja laserowa cieszy się wysoką popularnością także w naszym kraju. Jeszcze kilka lat temu była ona znana tylko za granicą. Natomiast lasery diodowe już niedawno są stosowane przez nowoczesne salony kosmetyczne i salony urody, które występują w Polsce. W nich właśnie mamy możliwość skorzystać z zabiegu depilacji laserowej. Ocenia się, że za pomocą lasera diodowego Vectus cały zabieg trwa do 5 minut, ale w przypadku depilacji męskich pleców. Jeśli jednak decydujemy się na usunięcie włosów pod pachami to tutaj czas zabiegu trwa jedynie około minutę. Widzimy więc, że również pod względem skuteczność lasera diodowego jest wysoka.

czytaj więcej →

Padaczka u dzieci – podstępna i groźna

Epilepsja, zwana potocznie padaczką, to powszechna choroba, która szczególnie niebezpieczna jest w określonych okolicznościach. Najbardziej charakterystycznym i dokuczliwym objawem padaczki są drgawki, mogące występować ze zróżnicowaną częstotliwością.

Epilepsja to choroba, która może dotknąć każdego. Chorują na nią zarówno osoby młode, jak i starsze – przy czym pierwsze objawy pojawiają się przede wszystkim w dwóch okresach życia. Padaczka u dzieci objawia się zazwyczaj już przed ukończeniem pierwszego roku życia. Natomiast w przypadku osób starszych, rozwój choroby często łączy się z przekroczeniem sześćdziesięciu lat.

Padaczka u dziecka

Epilepsja wieku dziecięcego jest wyzwaniem nie tylko medycznym, ale także społecznym. Młodzi ludzie, zdradzający objawy padaczki, narażeni są na nieprzyjemne uwagi, czy wręcz na ostracyzm w gronie rówieśniczym. Mogą oni wzbudzać niechęć, a nawet strach – nieznajomość przyczyn powstawania choroby może prowadzić do skojarzeń z innymi schorzeniami, takimi jak np. padaczka alkoholowa.

Stąd tak ważne jest skuteczne leczenie, które skupiać powinno się przede wszystkim na ograniczeniu ataków padaczkowych, a nawet ich całkowitym wyeliminowaniu. Leczenie to oparte jest przede wszystkim na farmakoterapii, zwłaszcza wtedy, gdy objawy nie są mocno nasilone. W sporadycznych przypadkach leczenie farmakologiczne okazuje się nieskuteczne – wówczas konieczne jest wdrożenie zabiegu neurochirurgicznego.

Objawy padaczki

Jeśli towarzyszy nam wyjątkowo uciążliwa padaczka objawy mają charakter bardzo dokuczliwy. Leczenie chirurgiczne nie daje niestety gwarancji całkowitego ich pokonania, pozwala jednak mieć duże nadzieje, że ich zasięg pozostanie znacznie ograniczony. Od ogólnego stanu chorego zależy to, jak bardzo radykalny będzie zaplanowany zabieg.

Przyczyny padaczki

Nie ma jednoznacznej przyczyny, która wskazywałaby na to, dlaczego powstaje epilepsja. Zauważono jednak pewne określone okoliczności, sprzyjające jej występowaniu. Szczególnie w przypadku dzieci, są to urazy głowy. Padaczka jest bowiem chorobą mózgu, stąd też narażanie go na uderzenie w oczywisty sposób może rzutować na powstanie choroby. Wielu z młodych ludzi, trafiających do gabinetów neurologicznych z podejrzeniem padaczki, wykazuje w wywiadzie medycznym urazy głowy w niedalekiej przeszłości.

Pewnym tropem jest także genetyka – u części dzieci wykazuje się to podłoże w powstawaniu choroby. Stwierdza się także, że przebycie niektórych chorób może stać się przyczynkiem do epilepsji. Są to przede wszystkim udary i zapalenie opon mózgowych.

Bywa, że choroba jest w ogóle nie rozpoznawana, lub rozpoznawana przypadkiem, podczas badań w innym kierunku. Padaczka to bowiem bardzo szerokie określenie i objawy jednego chorego mogą wyraźnie różnić się od tych, towarzyszących drugiemu. Najbardziej kojarzącym się z padaczką jest napad duży, podczas którego chory całkowicie traci świadomość – dostaje silnego ataku drgawek i nie kontroluje swojego ciała. Jednak choroba może objawiać się dużo łagodniej i przez długi czas mylić naszą czujność. Na karb wieku dziecięcego zrzuca się chwilowe stany bezruchu czy skurczów mięśni. Im szybciej rodzice zwrócą uwagę na takie nieprawidłowości, tym lepiej.

Padaczka jest uciążliwą chorobą, jednak można ją leczyć – a jeszcze lepiej jej zapobiegać. W przypadku dzieci często kluczową rolę odgrywa dokładna obserwacja. Warto także dbać o ich bezpieczeństwo, a także wpajać im właściwe wzorce postępowania – nie jest bowiem przypadkiem, że epilepsja w wielu przypadkach bierze się z pozornie niegroźnego urazu.

Ureaplasma urealyticum

Ureaplasma urealyticum to drobnoustrój, który powoduje zakażenie układu moczowo-płciowego. Warto podkreślić, że jest to element przenoszony zazwyczaj przez kontakty płciowe. Poza tym do zakażenia może dojść na przykład w trakcie porodu. Istotną informacją jest fakt, że to żywe organizmy, który zaliczamy do mykoplazm płciowych. Warto wiedzieć, że ureaplasma urealyticum posiada bardzo małe rozmiary. Tak naprawdę może nawet rozmnażać się poza komórkami. Ureaplasma urealyticum nie zawiera żadnej ściany komórkowej w przeciwieństwie do bakterii. Trzeba zaznaczyć, że infekcja układu moczowo-płciowego tak naprawdę może przebiegać bez pojawiania się żadnych objawów. W przypadku niektórych, ta dolegliwość występuje z rozmaitymi objawami. Lekarze podkreślają, że duża liczba osób, które uprawiają seks ze swoim partnerem lub partnerką boryka się z ureaplasma urealyticum. Niestety, wielu pacjentów żyje w kompletnej nieświadomości. Dzieje się tak dlatego, ponieważ objawy są lekceważone lub w ogóle nie pojawiają się. Trzeba zaznaczyć, że szybkie rozwijanie się kolonii tego drobnoustroju zazwyczaj sugeruje zapalenie cewki moczowej.

czytaj więcej →

Jak zlikwidować cienie i worki pod oczami w szybki sposób?

Cienie i worki pod oczami to częsty problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym weku. Choć za powstawanie niniejszego zjawiska odpowiedzialnych jest wiele czynników, w tym te pochodzenia genetycznego, istnieje szereg zabiegów kosmetologicznych, które są w stanie zniwelować niniejszy problem praktycznie do zera.

Poniżej przedstawione zostaną niektóre przyczyny oraz domowe sposoby walki z opuchniętą skórą pod oczami. Odpowiemy również na pytanie, co zrobić, gdy kremy nie działają i jak zlikwidować cienie pod oczami raz na zawsze!

Cienie i worki pod oczami

Za powstawanie niniejszego problemu odpowiedzialne są między innymi:

 • Czynniki genetyczne;
 • Zmęczenie;
 • Wielogodzinna praca przed ekranem komputera;
 • Nałogi (np. papierosy);
 • Nieodpowiednia dieta i niska aktywność fizyczna;
 • Ogólne zaburzenia stanu zdrowia.

Cienie pod oczami DOMOWE SPOSOBY

Jednym ze znanych sposobów jest stosowanie okładów z zielonego ogórka, który jest w stanie częściowo rozjaśnić skórę pod oczami. Niestety efekty niniejszego zabiegu utrzymują się jedynie przez krótką chwilę nie dając nam trwałego rozwiązania problemu.

Worki pod oczami DOMOWE SPOSOBY

Usuwanie worków pod oczami domowymi sposobami polega na przyłożeniu zimnych łyżeczek lub zamrożonych wacików do opuchniętych oczu. Niestety podobnie, jak w powyższym przypadku rozwiązanie to zapewnia nam jedynie krótkotrwały efekt.

Skuteczne sposoby na cienie pod oczami

Najskuteczniejszymi metodami odpowiedzialnymi za likwidację worków i cieni pod oczami okazują się zabiegi medycyny estetycznej dostępne w prestiżowych gabinetach kosmetologicznych.

 • Zabieg „Maximus” wykorzystuje innowacyjne technologie, aby wpłynąć w głębokie warstwy skóry pobudzając je do skutecznej regeneracji.
 • Zabieg „Pollogen Legend” podgrzewa włókna kolagenowe przy pomocy fal radiowych, przyczyniając się do ich odbudowy, a tym samym regeneracji i rozjaśnienia skóry pod oczami.
 • Zabieg „GenO+” skutecznie dotlenia skórę i poprawia jej mikrokrążenie, wytwarzając na powierzchni skóry bąbelki dwutlenku węgla.
 • Zabieg „Mobilift M6” odpowiada za likwidację cieni pod oczami przy pomocy innowacyjnego masażu skóry.
 • Zabieg „Dermapen/Mezopen” odżywia skórę pod oczami przy pomocy niewielkich nakłuć i niezbędnych dla regeneracji skóry substancji odżywczych.
 • Zabieg „Hot-Cold” wykorzystuje naprzemienną zmianę temperatury do skutecznej stymulacji odbudowy i regeneracji skóry pod oczami.

Wszystko o wirusie CMV

Wirus CMV to inaczej wirus cytomegalii. Należy on do rodziny Herpes i występuje powszechnie praktycznie na całym świecie. Jego docelowym gospodarzem jest człowiek, ale niektóre jego odmiany można znaleźć także u innych ssaków. Warto wiedzieć, że około siedemdziesiąt procent ludzi na świecie ma dodatnie przeciwciała, które oznaczają, że w przeszłości musiało dojść do zakażenia. Warto wiedzieć, że przez długi czas wirus może pozostawać utajony w organizmie. Podczas spadku odporności może nastąpić jego aktywacja.

czytaj więcej →

Najpopularniejsze choroby przenoszone drogą płciową

Chorobami przenoszonymi drogą płciową można się zarazić poprzez kontakty seksualne z osobami chorymi bądź będącymi nosicielami chorobotwórczych czynników. Niektóre z tych chorób są groźne nie tylko dla zdrowia człowieka, ale nieleczone mogą prowadzić nawet do śmierci. Dlatego też bardzo ważna jest świadome wybieranie partnerów seksualnych, a także stosowanie zabezpieczeń (na przykład prezerwatywy), która znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zarażenia, choć nie eliminuje go całkowicie.

czytaj więcej →

Leczenie kamicy żółciowej

Kamica żółciowa to choroba, która według szacunków dotyka niemal połowy populacji. To powszechne schorzenie, związane jest z nieprawidłowościami w obrębie pęcherzyka żółciowego. Występuje ono wtedy, gdy w organie tym powstają złogi żółciowe, które najczęściej nazywa się kamieniami. Stan ten często powoduje silne dolegliwości bólowe, które to zmuszają chorującego do podjęcia leczenia.

czytaj więcej →

Czym jest kamica żółciowa?

Choroby układu pokarmowego, zwykle mają bardzo silny wpływ na nasze życie. Są one często bolesne, wiążą się z wieloma utrudnieniami w codziennym funkcjonowaniu i co najważniejsze – wymagają od nas sporo poświęceń. Jedną z takich chorób jest kamica żółciowa. W kilku punktach, spróbujemy ją scharakteryzować i opisać.

Jak powstaje kamica żółciowa?

 1. Wszystko zaczyna się od wytrącania z żółci niektórych jej składników. Mogą być to między innymi:
 •  cholesterol,
 • bilirubina,
 • białka,
 • węglany wapnia.
 1. Gdy wyżej wymienione składniki żółci zostaną z niej wytrącone, często osiadają, albo w samym woreczku żółciowym, albo wewnątrz przewodów żółciowych. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z powstaniem znacznej wielkości kamieni, których skład, barwa i kształt są bardzo zróżnicowane.
 1. Rzecz jasna, powstanie takich kamieni bardzo utrudnia oczyszczenie z nich zarówno samego pęcherzyka żółciowego, jak też przewodów żółciowych. Często leczenie kamicy żółciowej wiąże się z koniecznością ich usunięcia drogą operacyjną. Rozwiązanie to jest jedynym wtedy, gdy zbyt późno reagujemy na objawy tejże choroby i jednocześnie – bagatelizujemy je. Wtedy rozmiar kamieni jest zbyt duży, by możliwe było ich usunięcie za pomocą składników chemicznych czy też innych, mniej inwazyjnych metod.

Jak rozpoznać, czy to już kamica żółciowa?

Objawy kamicy żółciowej są dość charakterystyczne dla tego schorzenia i trudno będzie je błędnie zdiagnozować – szczególnie doświadczonemu lekarzowi. Oto lista najczęstszych objawów, które daje kamica żółciowa:

 1. Bardzo silny ból w nadbrzuszu który w miarę upływu czasu zaczyna coraz bardziej narastać. Czasami zdarza się, że ból ten może promieniować nawet do okolicy łopatkowej. Będzie więc to poważny dyskomfort, który będzie nam trudno pomylić z czymś innym.
 1. Kolejne objawy kamicy żółciowej, to wzrost ogólnej temperatury ciała. Gorączka jest w tym wypadku bardzo często spotykanym objawem. Często objawom gorączki towarzyszą dreszcze – rosnące w miarę bagatelizowania problemu.
 1. Żółtaczka – to objaw związany z odkładaniem się głównie bilirubiny w tkankach ludzkiego organizmu. Objawia się ona pojawieniem się żółtej barwy skóry, błon śluzowych, a nawet naskórka czy białek oczu. Schorzenie to jest efektem wspomnianego odkładania się nadmiaru bilirubiny, która w tym wypadku zabarwia tkanki.

Przyczyny kamicy żółciowej również są bardzo zróżnicowane. Zwykle są one spowodowane przez inne choroby, które mogą wspomagać proces odkładania się wspomnianych wyżej złogów wewnątrz układu żółciowego. Na powstawanie złogów ma również wpływ zła dieta i tym samym – złe dopasowanie składników odżywczych w spożywanym codziennie pokarmie.

Podsumowując, kamica żółciowa to choroba bolesna i trudna w leczeniu (więcej o tym tutaj: http://kamicazolciowa.edu.pl/). Niemniej, jeśli będziemy przestrzegać podstawowych zasad żywieniowych i utrzymywać prawidłową wagę naszego ciała, nie powinniśmy mieć z nią problemu. Lepiej zapobiegać, niż leczyć – ta zasada ma znaczenie szczególnie w tym schorzeniu układu żółciowego.

Czym jest nadciśnienie?

Nadciśnienie tętnicze (znane również jako wysokie ciśnienie krwi) jest długotrwałym stanem chorobowym, w którym ciśnienie krwi w tętnicach jest stale podwyższone. Wysokie ciśnienie krwi zwykle nie powoduje żadnych objawów, jest jednak głównym czynnikiem ryzyka wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, udarów, niewydolności serca, migotania przedsionków, choroby naczyń obwodowych, utraty wzroku, przewlekłej choroby nerek czy demencji.

Czym jest nadciśnienie tętnicze?

Nadciśnienie tętnicze jest klasyfikowane jako pierwotne lub wtórne. Około 90-95% przypadków to nadciśnienie pierwotne, zdefiniowane jako wysokie ciśnienie krwi, spowodowane określonym stylem życia oraz czynnikami genetycznymi. Aspekty zwiększające ryzyko nadciśnienia to m.in. nadmiar soli w diecie, zbyt duża masa ciała, palenie tytoniu oraz spożywanie alkoholu. Pozostałe 5-10% przypadków jest klasyfikowane jako wtórne wysokie ciśnienie krwi, definiowane jako nadciśnienie z powodu możliwej do zidentyfikowania bezpośredniej przyczyny, takiej jak np. przewlekła choroba nerek, zwężenie tętnic nerkowych, zaburzenie endokrynologiczne czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Zmiany w stylu życia oraz odpowiednie leki mogą obniżać ciśnienie krwi i zmniejszać ryzyko komplikacji zdrowotnych. Obejmują one utratę wagi, zmniejszenie spożycia soli, ćwiczenia fizyczne oraz zdrową dietę. Jeśli zmiany stylu życia nie są wystarczające, stosuje się leki na nadciśnienie tętnicze.

Jak przebiega nadciśnienie w ciąży?

Nadciśnienie występuje w przypadku około 8-10% ciąż. Wysokie ciśnienie krwi u kobiet ciężarnych jest zazwyczaj powodem wcześniej istniejącego nadciśnienia tętniczego lub tzw. stanu przedrzucawkowego – więcej w tym temacie tutaj: https://zdrowy.net/zdrowie/choroby/nadcisnienie-tetnicze/nadcisnienie-tetnicze-w-ciazy/.

Stan ten występuje w drugiej połowie ciąży, a po porodzie charakteryzuje się podwyższonym ciśnieniem krwi i obecnością białka w moczu matki. Występuje w przypadku około 5% ciąż i odpowiada za około 16% wszystkich zgonów matek na całym świecie. Stan przedrzucawkowy podwaja również ryzyko śmierci dziecka w okolicach porodu. Zwykle nie stwierdza się żadnych objawów stanu przedrzucawkowego i jest on wykrywany rutynowo. Najczęściej występują bóle głowy, zaburzenia widzenia, wymioty, bóle żołądka oraz obrzęk.

Stan przedrzucawkowy może czasami prowadzić do stanu zagrożenia życia, zwanego rzucawką, który jest stanem nagłego nadciśnienia i może powodować kilka poważnych powikłań, w tym utratę wzroku, obrzęk mózgu, napady padaczkowe, niewydolność nerek, obrzęk płuc i rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego, czyli zaburzenie krzepnięcia krwi.

Czym charakteryzuje się nadciśnienie płucne?

Nadciśnienie płucne jest stanem podwyższonego ciśnienia krwi w tętnicach płucnych. Najczęstsze objawy to duszność, omdlenia, zmęczenie, ból w klatce piersiowej, obrzęk nóg oraz przyspieszone bicie serca. Przyczyna nadciśnienia płucnego jest często nieznana.

Czynniki zwiększonego ryzyka obejmują wcześniejsze zakrzepy krwi w płucach, HIV i AIDS, anemię sierpowatą, zażywanie kokainy, POChP, bezdech we śnie czy problemy z zastawką mitralną. Podstawowy mechanizm zazwyczaj obejmuje zapalenie tętnic w płucach.

Diagnoza wymaga najpierw wykluczenia innych potencjalnych przyczyn. Leczenie zależy od rodzaju choroby. Można zastosować szereg środków wspomagających, takich jak terapia tlenowa, leki moczopędne i leki hamujące krzepnięcie. W niektórych przypadkach można przeprowadzić przeszczep płuc. Do objawów nadciśnienia płucnego należy m.in. zmęczenie, ból w klatce piersiowej czy słaby apetyt.

Zespół Downa

Zespół Downa to jedna z wad genetycznych. W przypadku tego schorzenia problemem jest dodatkowy chromosom, pojawiający się obok dwudziestej pierwszej pary chromosomów. Choroba ta ma szereg charakterystycznych objawów. Choć obecnie długość życia osób z zespołem Downa żyją coraz dłużej, jednak zazwyczaj nie przekracza pięćdziesięciu lat, a powodem zgonu jest zwykle zawał serca. Czy możliwe jest zapobiegnie tej chorobie i w jaki sposób przebiega jej leczenie?

Przyczyny zespołu Downa

W przypadku takiego schorzenia, jak zespół Downa przyczyny nie zostały jeszcze do końca poznane. Zazwyczaj rodzice dzieci z zespołem Downa sami mają prawidłową liczbę chromosomów w komórkach swojego ciała. W sytuacji, gdy jedno z rodziców cierpi na zespół Downa, możliwość wystąpienia tej choroby genetycznej mocno wzrasta. Za czynnik ryzyka uznaje się również wiek matki – liczba zachorowań wzrasta w przypadku dzieci, których matki przekroczyły czterdziesty rok życia. O innych warunkach sprzyjających chorobie można doczytać na http://poznajzespoldowna.net.pl/przyczyny-zespolu-downa/.

Objawy zespołu Downa

Przy chorobie genetycznej, jak zespół Downa objawy obejmują nie tylko wygląd zewnętrzny. Częste w przypadku tego schorzenia są między innymi wady serca, które w późniejszym okresie prowadzą do zgonu. Objawem charakterystycznym w przypadku tej choroby jest niepełnosprawność umysłowa. Zewnętrzne objawy zespołu Downa obejmują między innymi niewielką skośność oczu, małe uszy oraz krótki nos. Warto jednak pamiętać, że ten charakterystyczny wygląd nie wystarczy, by z pewnością stwierdzić tę chorobę. Zdarza się, że również przy innych schorzeniach występuje kilka z objawów swoistych dla zespołu Downa, dlatego określenie, czy dane objawy oznaczają tę konkretną wadę genetyczną, najlepiej jest pozostawić lekarzowi.

Leczenie zespołu Downa

W chorobie takiej, jak zespół Downa leczenie przyczynowe nadal nie jest możliwe. Konieczna jest rehabilitacja, aby zapewnić chorej osobie jak największą samodzielność. W przypadku lekkiej niepełnosprawności umysłowej, osoba chora na zespół Downa nie jest zwykle ubezwłasnowolniona i może żyć samodzielnie. W takiej sytuacji może ona również zawrzeć związek małżeński. W trudniejszych przypadkach osoba z zespołem Downa wymaga opieki do końca życia. Na etapie badań prenatalnych zwykle nie można określić możliwego stopnia niepełnosprawności.

Wspomnianą wyżej rehabilitację można rozpocząć bardzo wcześnie. Obecnie zaleca się tego typu działania już od drugiej doby życia noworodka. Ćwiczenia, o których informacje znajdziecie na między innymi na http://astmatycy.org.pl/, mogą być początkowo trudne, jednak są niezbędne, aby dziecko mogło rozwijać się lepiej. W przypadku osób chorych na zespół Downa, często zdarzają się jednostki uzdolnione wybitnie, jednak w procesie rehabilitacji najważniejsze jest to, by mogły one żyć w sposób jak najbardziej samodzielny.

Obecnie występowanie zespołu Downa, w porównaniu do innych chorób genetycznych, jest dość częste. Winę za ten fakt ponosi między innymi późniejszy wiek matek oraz zanieczyszczenie środowiska. Jednym z rozwiązań, które proponuje się obecnie, jest zamrożenie jajeczek matki, gdy nie skończy ona jeszcze trzydziestu lat, a następnie przeprowadzenie zabiegu in vitro, gdy kobieta będzie gotowa na ciążę. Pozwala to uniknąć złego wpływu środowiska na komórki jajowe.

Kiedy powinno się wykonywać USG dopochwowe ?

Powszechnie uważa się, że USG dopochwowe stanowi nieodłączny element badania ginekologicznego, zarówno tych okresowo kontrolnych, jak i diagnostycznych w przypadku podejrzenia jakichkolwiek nieprawidłowości. Jest to tak naprawdę  sposób, który to umożliwia by w pełni ocenić wybrane elementy układu rozrodczego. Ten właśnie sposób obrazowania jest także niezastąpiony szczególnie we wczesnym okresie ciąży.

 

Kiedy powinno się wykonywać USG dopochwowe ?

Uważa się USG ginekologiczne należy wykonywać w czasie każdego badania ginekologicznego. W przypadku kiedy to gabinet naszego lekarza nie jest wyposażony w odpowiedni  aparat USG, wówczas ten powinien nas kierować na badanie minimum raz na rok lub dwa lata.

Z kolei w ciąży badanie USG głowicą dopochwowe zalecane  jest w jej wczesnych stadiach a więc około (5 – 10 tygodnia), jeśli jednak dzieje się coś niepokojącego.

Kolejnymi czynnikami, które zdecydowanie powinny skłonić do przeprowadzania badania USG dopochwowego jest występowanie nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych, czy też w celu zdiagnozowania bólów podbrzusza, a także przy dolegliwościach bądź też nieprawidłowościach związanych z miesiączkowaniem. Ponadto sygnałem, iż takowe badanie trzeba wykonać są także podejrzenia odnośnie wady budowy narządu rodnego, czy też podczas diagnostyki niepłodności, bądź do oceny owulacji.

Podsumowując USG dopochwowe jest wykonywane regularnie w celu kontroli narządów rodnych oraz ich funkcjonowania, a także w celu diagnostyki oraz występowania różnego rodzaju nieprawidłowości w obrębie tego narządu.

Na co zwrócić uwagę?

Lekarz ginekolog wykonując to badanie kontrolnie zwraca uwagę na wszystkie elementy układu rozrodczego, a także na ich prawidłową budowę oraz funkcjonowanie. Wymienia się tutaj grubość endometrium, dojrzewające w jajnikach pęcherzyki, czy też budowę oraz wygląd jajników oraz macicy. Z kolei w przypadku diagnostyki lub też wykrytego problemu badanie jest nieco bardziej szczegółowe, gdzie zdecydowanie większą uwagę poświęca się na element, w którym to występują nieprawidłowości, aby móc zdiagnozować ewentualne zmiany, czy też ich cofanie się. Regularna obserwacja umożliwia kontrolowanie a tym samym zapewnienie odpowiedniego leczenia, czy zalecenia zabiegów w przypadku pojawienia się nieprawidłowości. Badanie to jest bardzo pomocne przy występowaniu trudności z zajściem w ciążę.

Wykonywanie USG dopochwowego jest niezwykle ważnym badaniem, które umożliwia sprawdzenie funkcji narządów układu rozrodczego, jak również wykrycie jakichkolwiek nieprawidłowości, tym samym umożliwia to rozpoczęcie skutecznego leczenia. Bardzo ważne jest, aby nawet będąc zdrową regularnie się badać.

Kiła i jej objawy

Kiła jest to drobnoustrojowa choroba zakaźna, która szybko wykryta pozwala na łatwe wyleczenie. Charakteryzuje się ona bardzo długoterminowym przebiegiem oraz wieloma zmianami występującymi na skórze osoby zakażonej. Ludzkość zaznajomiona jest z kiłą już od czasów renesansu. Choć w dzisiejszych czasach wydaje nam się ona rzadkością to zapada na nią coraz więcej młodych osób w przedziale 20-30 lat. Szybko wykryta i odpowiednio leczona nie powinna powodować żadnych trwałych ubytków na zdrowiu zakażonej osoby, jeśli jednak objawy jej zostaną niezauważone bądź zlekceważone, może przez kilka lat siać spustoszenie w organizmie osoby zarażonej, doprowadzając do ciężkich powikłań, zaś w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

czytaj więcej →

5 sposobów na zmniejszenie cholesterolu

Negatywne oddziaływanie cholesterolu na ludzki organizm badane jest od dziesięcioleci. Co jakiś czas nowe badania zmieniają poprzednie tezy i okazuje się , że cholesterol wcale nie jest taki zły. Doczekaliśmy się już podziału cholesterolu na „dobry” i „zły”. A teraz od nas zależy, z którym nasz organizm ma do czynienia.

Prawdą jest, że wysoki poziom cholesterolu w organizmie coś znaczy. Problemy są podobne nawet do innych schorzeń. Objawy i przyczyny zapchanych jelit mogą być różne, tak samo jak przyczyny cholesterolu. Jeżeli sięga poziomu  ponad 300 mg/Dl, może oznaczać, że organizm trawi jakiś stan zapalny i trzeba dociec skąd się bierze. Jeżeli wysoki cholesterol utrzymuje się przez dłuższy okres czasu, niewątpliwie wskazuje nam na problemy zdrowotne, których jeszcze nie znamy.

Jakkolwiek by interpretować podwyższone wskaźniki cholesterolu, sygnał, że coś się dzieje, powinien spowodować u nas zapalenie się czerwonej lampki i podjęcie działań zmieniających na pewno nasze nawyki żywieniowe, w celu zmniejszenia cholesterolu, a także złogów z jelit (więcej tutaj: http://cytomegalia.org.pl/wyglada-usuwanie-zlogow-jelit/).

1. Najnowsze badania wskazują, że spożywanie tłuszczów nasyconych nie podnosi poziomu cholesterolu we krwi. Nie udowodniono bezpośredniego związku obu faktów.

2. Jedzenie jaj nie tylko zwiększa poziom cholesterolu LDL, niegroźnego dla człowieka, ale powoduje zmniejszenie cholesterolu szkodliwego o 20%

Składniki diety na zmniejszenie cholesterolu, to:

3. Błonnik, systematyczne spożywanie błonnika obniża prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krążenia. Zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego i LDL-C. Błonnik znajduje się we wszelkich pełnoziarnistych produktach, roślinach strączkowych, warzywach i owocach.

4. Warzywa i owoce chronią nasz organizm przed negatywnymi zmianami układu krążenia. Zaleca się spożywanie warzyw bogatych w błonnik: seler, korzeń pietruszki, surową marchewkę.  Z owoców zaleca się : jabłka, grapefruity, owoce leśne.

5. Ryby, zawierają kwasy tłuszczowe z grupy Omega- 3, szczególnie przyswajane przez ludzki organizm. Zmniejsza możliwość wystąpienia chorób układu krążenia nawet o 15%.  Ryby powinno się jeść przynajmniej 2 razy w tygodniu. Raz w tygodniu ryby tłuste.

Co pomoże na przeczyszczenie jelit?

Cała historia ziołolecznictwa oraz technologia żywienia w wielu swoich działach skupia się na zaletach przeczyszczania jelit. Większość diet zwraca uwagę na znaczenie prawidłowego funkcjonowania jelit, odżywiania w taki sposób, ani nigdy nie były one przeciążone, czasie, który jest im potrzebny do całkowitego opróżnienia. czytaj więcej →

Jak wybrać najlepszego dentystę?

Zastanawiasz się nad tym, czym charakteryzuje się dobry stomatolog? A może poszukujesz gabinetu dentystycznego, w którym poczujesz się całkowicie bezpiecznie? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek, dzięki którym odnajdziesz dentystę swoich marzeń!

Dentysta, to obok lekarza pierwszego kontaktu, jeden z przedstawicieli zawodów medycznych, którego powinniśmy odwiedzić przynajmniej raz w roku. I chociaż wizyta u dentysty nie raz wywołuje w nas strach, warto przekonać się, że nowoczesne techniki stomatologiczne znacząco różnią się od tych stosowanych przed laty.

Dobry dentysty – czyli jaki?

Dobry dentysta w Gdańsku to specjalista charakteryzujący się nie tylko obszerną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, ale również człowiek, który swobodnie nawiązywać umie relacje ze swoimi pacjentami i zapewnia im poczucie bezpieczeństwa, które tak ważne jest dla zachowania prawidłowej relacji lekarz-pacjent; pacjent-lekarz. W gabinecie dobrego stomatologa znajdziemy również najwyższej klasy sprzęty oraz akcesoria niezbędne do przeprowadzenie wskazanych zabiegów. Wybierając dobrego stomatologa powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego osiągnięcia, ale również opinie pacjentów, którzy opisują chętnie swoja doświadczenia w niniejszym gabinecie.

Znieczulenie u dentysty – kiedy stosować?

Standardowe znieczulenie dentystyczne, często stosowane jest w przypadkach zaawansowanego leczenia zębów (np. leczenia kanałowego, lub podczas ekstrakcji zębów trzonowych). Niemniej jednak, strach oraz dyskomfort związany z przeprowadzeniem niektórych metod, składnia pacjentów do wyrażenia prośby o zastosowanie znieczulenia miejscowego (nieograniczającego w żadnym stopniu świadomości pacjenta, a jedynie znoszącego całkowicie ból). Znieczulenie ogólne oraz sedacja stosowane są w skomplikowanych i inwazyjnych zabiegach, np. chirurgii szczękowej.

Znieczulenie u dentysty w ciąży: stosowanie znieczulenia miejscowego u kobiet ciężarnych, nie jest zabronione. Odradza się jednak stosowanie jakichkolwiek form znieczulenia w pierwszym trymestrze ciąży.

Jak pokonać strach przed dentystą – czyli dzieci u dentysty!

Dentysta dla dzieci często stanowi źródło nieuzasadnionego strachu. Jak więc powinniśmy przygotować dziecko do takiej wizyty:

 • Po pierwsze: powinniśmy budować dobry wizerunek stomatologa;
 • Po drugie: warto zaciekawić dziecko sprzętem znajdującym się w gabinecie;
 • Po trzecie: można podarować dziecku małą nagrodę, jeśli obieca nam, że grzecznie będzie zachowywać się podczas wizyty.

Stomatolog dziecięcy powinien wykazywać się niezwykłą wrażliwością oraz umiejętnością nawiązywania kontaktów i dobrych relacji zarówno z młodymi pacjentami, jak również ich rodzicami.

Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów to jeden z najchętniej podejmowanych przez pacjentów zabiegów stomatologicznych. Dzięki niemu jesteśmy bowiem w stanie osiągnąć nieskazitelną biel uśmiechu, a tym samym zwiększyć poczucie własnej atrakcyjności i pewności siebie.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty? Cena niniejszego zabiegu uzależniona jest przede wszystkim od ilości oraz metody wykonywanego zabiegu. Wyróżnić możemy metodę nakładkową, wybielanie z użyciem lamp oraz nakładanie specjalnych, porcelanowych licówek.

Jaki krem na cellulit jest najskuteczniejszy?

Cellulit, potocznie nazywany „skórką pomarańczową”, jest zmorą wielu kobiet bez względu na wiek i wagę. Jednak dzisiejszy rozwój technologii laboratoryjnej pozwala skutecznie pozbyć się tego problemu na przykład za pomocą specjalistycznych kremów, które przy regularnym stosowaniu mogą okazać się niezwykle skuteczne. Preparaty do stosowania na skórę są nie tylko bardzo wygodnym sposobem na walkę z cellulitem, ale również dodatkowo nawilżają ciało i wysmuklają, dzięki czemu nie musimy poddawać się ekstremalnej diecie albo zbyt intensywnym ćwiczeniom, choć są one również polecane, aby szybciej zobaczyć pozytywne rezultaty. Pamiętajmy, że drogą do sukcesu podczas walki ze „skórką pomarańczową” za pomocą odpowiednich kremów jest regularność stosowania oraz umiejętność ich nakładania, dlatego zaleca się, aby wmasowywanie preparatu było połączone z dodatkowym okrężnym masażem, który pobudzi skórę do szybszego wchłaniania się kremu. Koliste ruchy nie tylko sprawią, że codzienna pielęgnacja skóry dotkniętej cellulitem będzie bardziej przyjemna, ale również znacznie przyśpieszy proces ujędrniania i wygładzania.

Vialise

Cellulit jest nieestetycznym problemem, z którym walczy wiele kobiet. Co więcej, figura w tym przypadku nie ma większego znaczenia, gdyż „skórkę pomarańczową” może mieć zarówno szczupła jak i otyła osoba. Pojawienie się (najczęściej na udach oraz pośladkach) cellulitu wiąże się często z zaburzeniami metabolicznymi w tkance podskórnej, co prowadzi do nieregularnego rozrostu tkanki tłuszczowej (czyli pojawienia się nierówności) oraz obniżenia elastyczności skóry. Często zdarza się, że winę za to ponoszą hormony, a dokładniej estrogen oraz progesteron, czyli hormony żeńskie (o tym więcej na Kremy-antycellulitowe.pl). Zaburzenia związane z ich wydzielaniem, skutkują wieloma przykrymi i nieestetycznymi dolegliwościami, a w tym właśnie cellulitem. Nie bez znaczenia są również czynniki genetyczne, które również decydują o tym, że niektóre kobiety są bardziej lub mniej podatne na powstawanie „pomarańczowej skorki”.

Wyróżniamy 3 podstawowe rodzaje cellulitu:

 • cellulit twardy – występuje najczęściej u młodych kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia. Jest to najłagodniejsza forma „pomarańczowej skórki”, którą widać dopiero po ściśnięciu skóry;
 • cellulit miękki – druga faza cellulitu widocznego nawet w pozycji stojącej lub siedzącej, bez konieczności ściskania skóry. Pojawia się najczęściej u osób nieaktywnych fizycznie oraz po osiągnięciu czterdziestego roku życia;
 • cellulit obrzękowy (wodny) – jest wynikiem złych zwyczajów żywieniowych, nadużywania soli, zbyt częstego chodzenia na wysokich butach oraz siedzący tryb życia. Jest dość podatny na kuracje antycellulitowe, ponieważ przybiera łagodniejszą postać.

Wiele kobiet, które borykają się z cellulitem poszukuje domowych sposobów, które mogłyby pomóc zwalczyć ten nieestetyczny problem. Najczęściej jest to zmiana diety na produkty lekkostrawne, unikanie węglowodanów, spożywanie dużych ilości wody, rezygnacja z węglowodanów oraz słodkich napojów. Kolejnym sposobem jest aktywność fizyczna, którą z powodzeniem można wykonywać w domu, np. przysiady. Ćwiczenia pomagają nie tylko pozbyć się cellulitu, ale również pozytywnie wpływają na cały nasz organizm. Istnieją również metody, których skuteczność antycellulitowa jest wątpliwa, jak np. owijanie się folią spożywczą i przebywanie w gorącym pomieszczeniu. Tego typu zabiegi mogą okazać się szkodliwe, gdyż skóra zawsze powinna mieć możliwość oddychania i wentylowania się.

Zamiast owijania się folią, lepiej (i skuteczniej) zaopatrzyć się w dobry krem antycellulitowy, który w składzie zawiera kofeinę, która ma działanie wygładzające i ujędrniające; flawonoidy (uelastyczniają skórę i przyśpieszają spalanie tłuszczu); zielone i brunatne algi (absolutny diament w dziedzinie kosmetologii dzięki właściwościom przeciwobrzękowym i poprawiającym krążenie); czarne błoto; przyśpieszającą metabolizm l-karnitynę; koenzym A, który zmniejsza nadmiar tkanki tłuszczowej oraz wyciąg z nostrzyka żółtego. Dzięki połączeniu najlepszych substancji oraz wyciągów, możemy każdego dnia pomagać swojej skórze wrócić do zdrowia, co z całą pewnością poprawi nam komfort psychiczny oraz fizyczny.

Czytaj więcej: https://www.moja-ostroleka.pl/art/1522568839/trzy-kroki-do-pozbycia-sie-cellulitu-krem-na-cellulit-poznaj-vialise

Gronkowiec u niemowląt

Gronkowiec złocisty (gronkowiec skórny) w przypadku małych dzieci, np. niemowląt, jest bardzo niebezpieczny i wymaga leczenia specjalistycznego. Gronkowce są kulistymi bakteriami, które układają się w tzw. grona. Do tej pory zbadano trzy gatunki gronkowca, ale najgroźniejszy jest gronkowiec złocisty. Dwa pozostałe gatunki odpowiedzialne są za drobne zakażenia skórne, zakażenie pęcherza żółciowego czy zapalenie wsierdzia. czytaj więcej →

Kłykciny kończyste – wszystko co powinieneś wiedzieć

Co to są kłykciny kończyste i jak powstają? Jak się przed tym uchronić? Już teraz przeczytaj nasz artykuł, a wszystkiego się dowiesz!

Wirus HPV czyli wirus wywoływany przez brodawczaka ludzkiego objawia się często kłykcinami kończystymi – jest to w głównej mierze spowodowane zbyt wczesną inicjacją seksualną czy zbyt dużą liczbą partnerów seksualnych w ciągu życia, objawią się błoną śluzową w okolicach genitaliów – pochwy, sromu, penisa czy odbytu lub wykwitami na skórze, zwłaszcza po stosunku seksualnym. Inny powód to mała dbałość o higienę intymną. Choroba ta dotyka głównie młode kobiety przed 25-tym rokiem życia, w wielu przypadkach objawy znikają samoczynnie, objawy mogą nie być nawet dostrzegane, jednak nie zawsze się tak dzieje. czytaj więcej →

Laserowa depilacja to idealne rozwiązanie na lato!

Lato zbliża się wielkimi krokami, w związku z tym warto byłoby pomyśleć o tym, w jaki sposób odpowiednio się do niego przygotować. Mężczyźni z pewnością nie będą mieli z tym najmniejszych kłopotów, albowiem kupią kilka nowych ubrań i po problemie. Niemniej jednak kobiety zwracają uwagę na wszystkie detale i chcą się doskonale prezentować każdego dnia. W związku z tym warto zastanowić się co zrobić dla siebie, aby w pełni cieszyć się ulubioną porą roku.

Jeśli Twoją zmorą jest nadmierne owłosienie, które musisz golić co najmniej raz dziennie, to jest na to sposób, który musisz wykorzystać! Depilacja laserowa to innowacyjna metoda, która wybiera coraz więcej pań. Do usuwania zbędnego owłosienia wykorzystywany jest laser medyczny, który nie pozostawi na naszym ciele żadnego włoska. Marzenie gładkiej skóry ma niemal każda kobieta, dlatego warto w tym roku zrezygnować z innych rzeczy i wreszcie zrobić coś dla siebie. Musisz wiedzieć, że ta depilacja będzie dla Ciebie całkowicie bezpieczna, a ilość powtórzeń uzależniona będzie od gęstości owłosienia.

Dlatego nie możesz dłużej czekać, ponieważ lato musi należeć do Ciebie. Wybierz się do gabinetu medycyny estetycznej bądź innego miejsca, gdzie realizowana jest ta usługa. Na miejscu dowiesz się wszystkich szczegółów na temat zabiegu oraz ilości koniecznych powtórzeń. Musisz widzieć, że usunięcie włosków za pomocą lasera jest możliwe niemal na każdej części ciała. Jeśli martwisz się o przeciwwskazania to również w punkcie dowiesz się czy możesz przystąpić do laserowej depilacji.

Usuwanie owłosienia laserem – zalety i wady

Usuwanie owłosienia laserem to jeden z najpopularniejszych sposobów na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. W porównaniu do innych metod jest ona bardzo szybka, znacznie wygodniejsza, a poza tym daje wymierne rezultaty. Nie jest to jednak na pewno metoda doskonała.

Przede wszystkim depilacja laserowa jest metodą trwałą i skuteczną.  Światło lasera zamieniane w energię cieplną wnika w skórę niszcząc mieszki włosowe. Pełną skuteczność zapewnia już kilka zabiegów. Ponadto zabiegi laserowe są w zasadzie bezbolesne, w przeciwieństwie do depilacji woskiem czy depilatorem. Osoby wrażliwe mogą także skorzystać z dodatkowego znieczulenia. Poza tym depilacja laserowa nie powoduje żadnych powikłań, oczywiście o ile nie zostanie wykonana wbrew przeciwwskazaniom.

Laserowe usuwanie owłosienia jak wszystko ma jednak i swoje wady. Największą z nich jest chyba cena, która jest dość stosunkowo wysoka. Z drugiej strony depilacja laserowa przynosi wymierne i co najważniejsze, długotrwałe rezultaty. Poza tym wykonać trzeba zwykle kilka serii zabiegów. Laser usuwa bowiem tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu, a więc należy wykonać kilka zabiegów, aby pozbyć się całego owłosienia. Odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić około 4 tygodnie. Każdy zabieg może potrwać nawet kilka godzin. Ponadto trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad. Przed zabiegiem nie wolno się opalać ani stosować peelingów. Na skórze nie powinny też znajdować się żadne podrażnienia czy zadrapania. Lepiej unikać też kosmetyków zawierających alkohol.