Nadpotliwość – jak radzić sobie z tą dolegliwością?

Nadpotliwość – jak radzić sobie z tą dolegliwością?
5 (100%) 5 głosy

Kliniki dermatologiczne prowadzą od wielu lat badania, których celem jest poradzenie sobie z problemem jakim jest nadpotliwość. Może nie jesteśmy tego do końca świadomi, ale w ostatnich latach znacząco zwiększył się odsetek osób, które zgłaszają problemy w tym obszarze. Przede wszystkim ludzie sygnalizują, że doskwiera im nadpotliwość dłoni. Zwyczajowo zwykło się przyjmować, że wyłącznie dół pachowy jest najbardziej poto-gennym obszarem. Teraz wiemy już, że nie jest to do końca prawda.

Nadpotliwość głowy i twarzy

Nadpotliwość twarzySą takie obszary w organizmie człowieka, które również mogą cierpieć na zwiększoną aktywność gruczołów potowych (nadpotliwość głowy i twarzy). Aby poradzić sobie z tym problemem zazwyczaj ludzie korzystają z takich rzeczy jak antyperspiranty lub blokery. W przypadku, kiedy dotyka nas nadpotliwość czoła takie specyfiki mogą nie być najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ w większości przypadków są to mieszanki jonów srebra i innych składników, które w najlepszym razie tylko zwiększą poziom przetłuszczenia naskórka, a w najgorszym mogą wywołać nieprzyjemne reakcje alergiczne. Niestety, ale nadpotliwość nie jest prostą rzeczą do wyeliminowania. Mogą wystąpić niepożądane skutki, przez które pacjent będzie musiał się pielęgnować przez dłuższy czas. Z tego powodu wstrzykiwanie botoksu w dłonie nie jest najbardziej fortunnym rozwiązaniem dla każdego. Aby zaradzić potencjalnym problemom, dobrze jest zwrócić się z poradą do specjalisty. Dermatolog będzie w stanie poinformować nas, czy rzeczywiście najlepszym dla nas wyjściem będzie botoks na czoło, czy też lepiej będzie, jeżeli spróbujemy mniej inwazyjnych sposobów. 

Dowiedz się więcej o nadpotliwości – http://drkomorowska.pl/arts/nadpotliwosc-wstydliwy-problem/

Botoks na nadpotliwość – czy skuteczny?

Jeżeli jednak konsultacja ze specjalistą wyjdzie dobrze, i będziemy mieć zgodę, aby nadpotliwość leczyć zabiegowym sposobem, to staniemy przed ważnym wyborem kliniki; botoks na nadpotliwość jest usługą oferowaną przez większość wiodących klinik dermatologicznych. Jeżeli nie potrafimy podjąć wyboru, najlepiej będzie jeżeli zaczniemy szukać informacji na temat poziomu oferowanych usług na nadpoliwość w internecie. Bez problemu można obecnie trafić na strony z opiniami, w których dotychczasowi klienci oceniają jakość oferowanej usługi. Dzięki takiemu doświadczeniu będziemy mogli wyeliminować te miejsca, w których botoks na nadpotliwość nie został prawidłowo zaaplikowany. Komfort pacjentów jest bardzo istotny, zwłaszcza jeżeli mówimy o takich delikatnych sferach jak czoło, czy dłonie. Pół biedy jeżeli nadpotliwość występuję wyłącznie pod pachami, kiedy jednak zaczyna nas taki problem dotykać przy innych częściach ciała, to poziom dyskomfortu może drastycznie wzrosnąć. Nie dajmy się więc dać zwieść samym reklamom, obiecującym botoks na nadpotliwość w jakiejś niewiarygodnie niskiej cenie. Może się okazać, że będzie to tylko marketingowy chwyt, którego będziemy potem żałować.

Nie ufajmy za bardzo reklamie, tylko kierujmy się do szanowanych ośrodków. Botoks na nadpotliwość jest popularnym zabiegiem, ale bez udziału fachowców może okazać się niebezpieczny dla pacjenta. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *