Krosty na pośladkach – dlaczego się pojawiają i jak je pokonać?

Krosty na pośladkach – dlaczego się pojawiają i jak je pokonać?
5 (100%) 3 głosy

Krosty na pośladkach, z całą pewnością nie są estetyczne. Nic więc dziwnego, iż wiele osób zastanawia się nad tym, jak się ich pozbyć oraz dlaczego w ogóle powstają. Dobrą wiadomością jest to, iż krosty na pośladkach, jak najbardziej można zlikwidować. Należy jedynie wiedzieć, w jaki sposób podejść do tematu.

Krosty na pośladkach – przyczyny ich powstawaniaPośladki

Wiadomo, jak brzydko prezentują się krosty na pośladkach. Przyczyny ich powstawania są różne, choć uznaje się, iż najczęstszą jest zapalenie mieszków włosowych, które spowodowane jest częstą depilacją i podrażnianiem wrażliwych miejsc. Krosty na pośladkach mogą objąć wtedy cały obszar poddawany depilacjom. Do zapalenia mieszków włosowych dochodzi na skutek przenoszenia bakterii na podrażnioną skórę.

Bolące krosty na pośladkach mogą być spowodowane także:

  • zaburzeniami hormonalnymi,
  • zbyt obcisłymi ubraniami,
  • zbyt wysokimi temperaturami,
  • otarciami na pośladkach.

Pryszcz na pośladku może powodować znaczący dyskomfort. To dlatego tak ważne jest, aby rozpocząć odpowiednie leczenie.

Na temat krost na pośladkach możesz przeczytać więcej na:
https://drkonczalska.pl/arts/krosty-na-posladkach-jak-pozbyc-sie-wstydliwego-problemu/

Krosty na pośladkach – jak je usunąć?

Krosty na pośladkach można usunąć za pomocą depilacji laserem Vectus. Sprawdzi się on, wtedy gdy wypryski na pośladkach spowodowane są właśnie podrażnieniami po depilacji. Depilacja laserem już po kilku zabiegach usuwa całkowicie włoski z powierzchni całych pośladków, a więc skóra staje się gładka, a stan zapalny mija. Wypryski na pupie mogą zniknąć już po kilku seriach takich zabiegów, ponieważ podczas ich usuwa się aż 95% włosków. Kolejne 5% może zostać usunięte po dłuższym czasie.

To dlatego, jeśli chce się całkowicie usunąć krostki na pupie, należy pamiętać, że zabieg musi zostać powtórzony, chociaż kilka razy. Należy też pamiętać, że usunie to tylko pryszcze na pośladkach, które spowodowane są złą depilacją i zapaleniem mieszków włosowych. Wybierając salon, w którym przeprowadzi się depilację, ważne jest także wybranie tego wysokiej jakości. Tylko prawidłowo przeprowadzony zabieg sprawi, iż krosty na pośladkach zaczną się zmniejszać, a także finalnie znikać. Dzięki temu krosty na pośladkach będą już tylko wspomnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *