Jak zwalczyć cellulit?

Jak zwalczyć cellulit?
5 (100%) 2 głosy

Likwidacja cellulitu nie jest łatwa, ponieważ są różne metody usuwania cellulitu, które nie zawsze są skuteczne. Cellulit to nic innego jak nierównomierne ułożenie się tkanki tłuszczowej. W mniej zaawansowanym stadium cellulitu nierównomierny wygląd skóry jest widoczny dopiero po ściśnięciu fałdu skórnego. Jest również cellulit w zaawansowanej formie, który widoczny jest „gołym okiem: bez naciskania skóry. Niestety cellulit nie jest łatwy do zwalczenia.

Potrzebna jest przede wszystkim zmiana diety, ale pomoże także ruch oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. Często bowiem cellulit ma formę tzw. cellulitu wodnego i jest efektem odkładania się wody w organizmie. Zwalczać cellulit możemy na wiele sposobów. Najczęściej polecane są w domu masaże za pomocą prysznica raz zimną a raz ciepłą wodą oraz masaż szorstką gąbką dla lepszego ukrwienia skóry. Cellulit zwalczymy także kremamy antycellulitowymi z wyciągiem z kofeiny oraz imbiru, które przyspieszą spalanie się tkanki tłuszczowej.

Zabiegi kosmetyczne na cellulit

Vialise

Vialise na cellulit

Takie zabiegi  na cellulit są jednak najbardziej pożądane, zwłaszcza kiedy cellulit ma zaawansowaną formę. Skuteczne zabiegi na cellulit powinien zalecić kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. Likwidacja cellulitu nie będzie natychmiastowa, ale seria zabiegów powinna dać świetne efekty.

Jednym z takich zabiegów, jest zabieg wykonywany za pomocą Venus Legacy. Jest to urządzenie, które pod wpływem silnych fal radiowych rozbija tkankę tłuszczową, co daje nam w efekcie gładką skórę i szybsze pozbycie się nadmiaru tłuszczu w miejscach, gdzie jego odkładanie się jest zbyt duże, czyli na udach i pośladkach. Łączy on w sobie kilka efektów po jego zastosowaniu – ujędrnienie skóry z rozbiciem tkanki tłuszczowej oraz zwiększenie produkcji kolagenu, który również poprawia wygląd skóry.

Icoone to urządzenie, które tworzy podciśnienie, za którego pomocą wykonywany jest masaż, łączony z drenażem limfatycznym. Rozbijana jest tkanka tłuszczowa, a zastosowany w tym urządzeniu laser dodatkowo podgrzewa tkanki, co powoduje szybsze spalanie się tkanki tłuszczowej.

Zabiegi na cellulit powinny dawać dobre efekty, podobnie jak urządzenie Maximus. Łączy on bardzo nowoczesne technologie – tripolarną falę radiową oraz aktywację mięśni. Dzięki nim zagęszczane są włókna kolagenowe, które odpowiedzialne są za elastyczność i jędrność skóry, a mięśnie stają się o wiele mocniejsze, ponieważ są aktywowane do pracy. Maximus daje także możliwość drenażu limfatycznego, który usuwa toksyny z organizmu, ale też zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

Oczywiście zwalczanie cellulitu powinno iść w parze z odpowiednią dietą pełną owoców i warzyw oraz dobrym nawodnieniem. Zbyt mała ilość wody w diecie skutkuje jej zatrzymywaniem się, co prowadzi do cellulitu wodnego. Ważny jest także drenaż limfatyczny, pozwalający na wyrównanie się skóry oraz zmniejszenie obrzęków, które często towarzyszą cellulitowi. Jeśli do zabiegów oraz kosmetyków dołączymy dietę i ruch, to nasza walka z cellulitem będzie wyrównana, a my zobaczymy, że zwalczanie cellulitu nie jest takie trudne.

Umów się na zabiegi na cellulit Sopot.


Clinica Cosmetologica Sopot
ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)
Rejestracja: +48 791 600 605

3 replies on “Jak zwalczyć cellulit?”

 1. Lirie pisze:

  Cellulit, zmora wielu kobiet … niestety. Próbowałam już wielu rzeczy, nieskutecznie. Dlatego pomyślałam sobie, że fajnie by było wybrać się na jakiś zabieg. Co polecacie? Dodam, że mam 42 lata w tym roku.

 2. Iveta pisze:

  Wybierz się do kliniki Clinica Cosmetologica.
  🙂
  Naprawdę tam Ci wszystko doradzą jaki zabieg jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Powiedzą również o przeciwwskazaniach do zabiegu itd.

 3. Janina pisze:

  Moim zdaniem cellulitu nie da się do końca zwalczyć, co byśmy nie robiły to on będzie :/ Natomiast to nie oznacza, że nie mamy z nim walczyć.
  🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *