Jak wybrać najlepszego dentystę?

Jak wybrać najlepszego dentystę?
Oceń artykuł

Zastanawiasz się nad tym, czym charakteryzuje się dobry stomatolog? A może poszukujesz gabinetu dentystycznego, w którym poczujesz się całkowicie bezpiecznie? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek, dzięki którym odnajdziesz dentystę swoich marzeń!

Dentysta, to obok lekarza pierwszego kontaktu, jeden z przedstawicieli zawodów medycznych, którego powinniśmy odwiedzić przynajmniej raz w roku. I chociaż wizyta u dentysty nie raz wywołuje w nas strach, warto przekonać się, że nowoczesne techniki stomatologiczne znacząco różnią się od tych stosowanych przed laty.

Dobry dentysty – czyli jaki?

Dobry dentysta w Gdańsku to specjalista charakteryzujący się nie tylko obszerną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, ale również człowiek, który swobodnie nawiązywać umie relacje ze swoimi pacjentami i zapewnia im poczucie bezpieczeństwa, które tak ważne jest dla zachowania prawidłowej relacji lekarz-pacjent; pacjent-lekarz. W gabinecie dobrego stomatologa znajdziemy również najwyższej klasy sprzęty oraz akcesoria niezbędne do przeprowadzenie wskazanych zabiegów. Wybierając dobrego stomatologa powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego osiągnięcia, ale również opinie pacjentów, którzy opisują chętnie swoja doświadczenia w niniejszym gabinecie.

Znieczulenie u dentysty – kiedy stosować?

Standardowe znieczulenie dentystyczne, często stosowane jest w przypadkach zaawansowanego leczenia zębów (np. leczenia kanałowego, lub podczas ekstrakcji zębów trzonowych). Niemniej jednak, strach oraz dyskomfort związany z przeprowadzeniem niektórych metod, składnia pacjentów do wyrażenia prośby o zastosowanie znieczulenia miejscowego (nieograniczającego w żadnym stopniu świadomości pacjenta, a jedynie znoszącego całkowicie ból). Znieczulenie ogólne oraz sedacja stosowane są w skomplikowanych i inwazyjnych zabiegach, np. chirurgii szczękowej.

Znieczulenie u dentysty w ciąży: stosowanie znieczulenia miejscowego u kobiet ciężarnych, nie jest zabronione. Odradza się jednak stosowanie jakichkolwiek form znieczulenia w pierwszym trymestrze ciąży.

Jak pokonać strach przed dentystą – czyli dzieci u dentysty!

Dentysta dla dzieci często stanowi źródło nieuzasadnionego strachu. Jak więc powinniśmy przygotować dziecko do takiej wizyty:

  • Po pierwsze: powinniśmy budować dobry wizerunek stomatologa;
  • Po drugie: warto zaciekawić dziecko sprzętem znajdującym się w gabinecie;
  • Po trzecie: można podarować dziecku małą nagrodę, jeśli obieca nam, że grzecznie będzie zachowywać się podczas wizyty.

Stomatolog dziecięcy powinien wykazywać się niezwykłą wrażliwością oraz umiejętnością nawiązywania kontaktów i dobrych relacji zarówno z młodymi pacjentami, jak również ich rodzicami.

Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów to jeden z najchętniej podejmowanych przez pacjentów zabiegów stomatologicznych. Dzięki niemu jesteśmy bowiem w stanie osiągnąć nieskazitelną biel uśmiechu, a tym samym zwiększyć poczucie własnej atrakcyjności i pewności siebie.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty? Cena niniejszego zabiegu uzależniona jest przede wszystkim od ilości oraz metody wykonywanego zabiegu. Wyróżnić możemy metodę nakładkową, wybielanie z użyciem lamp oraz nakładanie specjalnych, porcelanowych licówek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *