Jak usunąć rozstępy?

Jak usunąć rozstępy?
5 (100%) 32 głosy

Rozstępy to jeden z najpopularniejszych problemów estetycznych. Występują zarówno u kobiet w wieku nastoletnim, jak i u starszych kobiet czy młodych mam. W widoczny oraz nieestetyczny sposób zmieniają strukturę naszej skóry, poprzez występowanie wrzecionowatych pasm w różnych kolorach, w zależności od etapu zmian. Można je zobaczyć w okolicach pupy, ud i brzucha. Dlatego wiele z kobiet zastanawia się, jak pozbyć się rozstępów w skuteczny sposób.


Aby wiedzieć, jak pozbyć się rozstępów w najlepszy i najbardziej skuteczny sposób, należy najpierw zapoznać się z ich rodzajami. Są to:

  • czerwone rozstępy: to rozstępy we wczesnym etapie tworzenia się ich, czyli świeże blizny pokryte stanem zapalanym. W momencie, kiedy w tym etapie podejmiemy działania na usuwanie rozstępów czerwonych, mamy szansę na najlepsze i najskuteczniejsze rezultaty. Na tym etapie najlepiej wcierać w skórę kremy i serum, które odżywiają skórę, sprawiają, że jest miękka, gładka oraz następuje widoczna redukcja zmian skórnych.
  • białe rozstępy: oznaczają, że stan zapalny ustąpił i czas na działanie się skończył, więc na naszej skórze zostają zmiany bliznowate. Na tym etapie najlepszym sposobem na pozbycie się zmian będzie usuwanie rozstępów laserem.

Laser na rozstępy

Laserowe usuwanie rozstępów to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod wykorzystywanych obecnie na rynku medycyny estetycznej. Bez pomocy lasera możemy mieć pewność, że zmiany zostaną z nami na zawsze. Laser frakcyjny ma zaletę, że jego działanie jest punktowe, nie ingerując tym w duże powierzchnie skóry. Usuwanie zmian tym laserem zaczyna się od rozmieszczenia w miejscach występujących zmian stref mikrotermalnych. Laser dociera dzięki temu w głębokie warstwy skóry, zapewniając skuteczniejsze leczenie.

Efekty takiego zabiegu są bardzo zadowalające, ponieważ już po pierwszej próbie widać efekty. Pomiędzy zabiegami należy stosować przerwę, aby dać skórze czas na regenerację, a aby efekty były zadowalające i widoczne trzeba liczyć około 3-4 zabiegi na skórze. Laser na rozstępy to świetny i bezpieczny sposób na leczenie zmian; jest też świetną alternatywą dla zabiegów domowych, które fantastycznie działają przy delikatnych zmianach, z kolei na głębokie warstwy skóry już nie. Laser można użyć na:

  • uda i pośladki
  • ramiona
  • łydki
  • brzuch

Zabieg na rozstępy

Oprócz laserów, rynek medycyny estetycznej oferuje także inne zabiegi, które pomagają w leczeniu rozstępów. Jest to m.in:

  • mezoterpia bezigłowa, polegająca na wykorzystaniu zjawiska elektropolacji. Impus elektryczny, który jest wysyłany dociera przez błonę komórkową do wnętrza komórki i wzmacnia efektywność całej kuracji
  • mikrodermabrazja diamentowa, która polega na mechanicznym usuwaniu pogurbionej warstwy naskórka. Podczas zabiegu skóra jest złuszczana i intensywnie pobudzona do odnowy. Jest to świetny sposób na rozstępy czerwone
  • kwas glikolowy złuszcza naskórek podobnie jak mikrodermabrazja, nawilża i wygładza skórę oraz stymuluje powstanie nowych włókien kolagenowych

Co na rozstępy?

Inne metody leczenia rozstępów, to stosowanie kremów i serum na rozstępy, jednak pomocne są one tylko w przypadku, kiedy zmiany są jeszcze w stanie zapalnym. Niestety kosmetyki nie wnikają w tak głębokie warstwy skóry jak lasery i inne zabiegi medycyny estetycznej, ale to dobry sposób na zaleczenie zmian w domowym zaciszu.

Jeśli chcemy pozbyć się rozstępów raz na zawsze, warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej takimi jak zabiegi na rozstępy w Gdyni, które są bardzo bezpieczne w użyciu, a jednak efektów po nich możemy spodziewać się spektakularnych. Lasery i inne zabiegi to klucz do pięknej, jędrnej, nawilżonej i wyleczonej skóry w obszarach zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *