Gdy włos z głowy spada…

Gdy włos z głowy spada…
5 (100%) 17 głosy

Choć powiedzenie „mam problem z głowy” funkcjonuje od lat i ma się dobrze, to wcale nie oznacza, że to, co mamy na głowie nie stanowi problemu. Wypadanie włosów to coraz częstszy (choć nie jedyny) kłopot, na który szukamy lekarstwa w wielu miejscach – od Internetu po specjalistów. Łamliwe końcówki, osłabione lub właśnie wypadające włosy… możliwe, że te sformułowania pojawiają się w codziennych rozmowach częściej od znanych porzekadeł!

Wypadanie włosów. Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Problem wypadania włosów – niezależnie od ich rodzaju – dotyka coraz więcej osób. Pomimo stosowania odżywek, olejów i masek w skali roku przynajmniej dwukrotnie możemy zaobserwować wzmożoną utratę włosów. Choć wypadanie jest procesem naturalnym, to jednak w przypadku gdy niepokojąco się on nasila konieczne jest wzmocnienie włosów.

Aby wiedzieć jak działać należy jednak wcześniej znaleźć przyczynę wypadania. Wielokrotnie jesteśmy w stanie diagnozę postawić sami – jako przyczyny wypadania włosów podaje się bowiem bardzo często stres, z którego obecności zdajemy sobie sprawę w przypadku wielu losowych wydarzeń. Może się jednak okazać, że wizyta u lekarza będzie nieunikniona.

Wypadające włosy STOP! Czas na wzmocnienie włosów

Znany, polski trycholog – specjalista od wzmacniania włosów twierdzi, że:

gdy w naszym organizmie dzieje się coś złego, to oznaki widoczne będą właśnie na włosach i paznokciach. Dzieje się tak dlatego, że zarówno włosy jak i paznokcie są tkankami, które ciało zaopatruje w ‚dobre substancje’ dopiero na samym końcu.

Taki argument obrazuje nam zatem, że zwlekać z interwencją i zatrzymaniem wypadania włosów nie warto.

Od czego zacząć?kobieta stojąca tyłem

Pierwszym krokiem w walce o poprawę kondycji wypadających włosów jest odpowiednia diagnostyka. Zasadniczo najistotniejszymi i najskuteczniejszymi zabiegami, które zasugeruje nam trycholog są trichoskopia i trichogram. Pierwszy z wymienionych jest zabiegiem dzięki któremu lekarz będzie w stanie ocenić stan włosów. Badanie to skupia się nie tylko na mieszkach włosowych i łodygach, ale obejmuje też skórę głowy. Może zostać wykonane przez kosmetologa, jednak ostateczne wyniki powinny zostać skonsultowane z lekarzem.

Trichogram jest z kolei zabiegiem, który podobnie jak wcześniej opisany poprzednik będzie służył sprawdzeniu tego, co „mamy na głowie”, aby móc wprowadzić dalsze działania (od zabiegów po suplementację). Trichogram ma za zadanie zbadać szczególnie cebulki włosów.

Jak wzmocnić włosy?

Sposobów na to, jak wzmocnić włosy w dzisiejszych czasach i dobie Internetu można znaleźć całe mnóstwo. Choć wiele rozwiązań kręci się wokół domowych sposobów, w przypadku nasilonego problemu warto od samego początku postawić na profesjonalne zabiegi. Mając wyniki wcześniej opisanych badań będziemy w stanie wspólnie z trychologiem wybrać najbardziej korzystny zabieg w walce z naszym problemem. Wśród najpopularniejszych metod radzenia sobie z wypadającymi włosami wyróżnia się:

 • mezoterapię igłową
 • zabieg Mezopen
 • mezoterapię bezigłową

Przeczytaj więcej o skutecznych sposobach na wypadanie włosów: http://drkomorowska.pl/arts/skuteczne-sposoby-na-wypadanie-wlosow/

Mezoterapia

Zabieg coraz bardziej popularny nie tylko wśród kobiet, ale i mężczyzn, którym zależy na regeneracji włosów. Polega na wprowadzaniu odżywczych substancji bezpośrednio w skórę głowy za pomocą kaniuli. Nakłucia te oprócz odżywienia cebulek włosów widocznych na głowie, pobudzają cebulki włosów uśpionych powodując porost włosów. Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej sesji. Zabieg określany jest jako jeden z najskuteczniejszych, pomaga również w przypadku łysienia.

Zabieg Mezopen

Polega na wprowadzaniu substancji odżywczych (jak kwasy, witaminy, czynniki wzrostu itp.) w skórę głowy przy pomocy urządzenia minimalizującego przypadkowe uszkodzenia skóry. Mezopen jest delikatniejszy ze względu na wykonywanie jedynie mikronakłuć. To powoduje też, że jest mniej bolesny i uznawany jednocześnie jako zabieg pomocniczy przy suplementacji.

Mezoterapia bezigłowa

Jeśli na samą myśl o igłach masz dreszcze i uważasz, że walka z wypadającymi włosami w ten sposób nie jest dla Ciebie – spokojnie: masz alternatywę. Zabieg mezoterapii bezigłowej jest możliwy dzięki wykorzystaniu nowoczesnego urządzenia o nazwie Dermojet, które pozwala na wprowadzenie substancji odpowiadających za porost włosów w sposób bezinwazyjny i bezpieczny. Urządzenie działa śródskórnie i co najważniejsze – jest skuteczne. Szczególnie rekomenduje się je w przypadku łysienia plackowatego, ale dla włosów, których cebulki są osadzone w skórze głowy ma również bardzo korzystne działanie – wzmacnia, odżywia i zagęszcza włosy.

Regeneracja włosów wymaga cierpliwości!

Pamiętajmy jednak, że skuteczność zabiegów na regeneracje włosów choć potwierdzona przez wielu lekarzy i specjalistów będzie wymagała od nas przede wszystkim cierpliwości. Bo o ile skutki uboczne codziennego stresu, niedoboru witamin czy zmiany pór roku pojawiają się szybko, o tyle regeneracja włosów może potrwać. Jest bowiem bardzo duża szansa na pozytywny efekt gdy zareagujemy wystarczająco wcześnie.

Jak potwierdzają lekarze nawet

przy łysieniu plackowatym jest możliwość wyleczenia, ale uzależniona od wielu czynników, bo jest to schorzenie, które wymaga wyeliminowania przyczyn, cierpliwości a i leczenie nie należy do łatwych.

Pamiętajmy, aby reagować już przy pierwszych symptomach i oddać się w ręce profesjonalistów.

6 replies on “Gdy włos z głowy spada…”

 1. Jolka pisze:

  Akapit o przyczynach wypadania włosów jest dość krótki, a warto wiedzieć, że to często stres w życiu. Ktoś zna jakieś domowe sposoby na regenerację włosów?

  • felicjan84 pisze:

   W przypadku stresu to na wypadające włosy przede wszystkim nada się redukcja stresu 😛

  • Wiolka pisze:

   Jeżeli szukasz sposobów na wzmocnienie włosów to moim zdaniem najlepiej wybrać się do specjalisty, który wykona najpierw jakieś badanie kontrolne. Wtedy dopiero można określić jak należy poradzić sobie z problemem.

 2. Dolores pisze:

  Zgodzę się z stwierdzeniem, że regeneracja włosów wymaga cierpliwości. Sam zmagałem się z przedwcześnie łysiejącymi zakolami i zajęło mi to bardzo wiele miesięcy.

 3. kani12 pisze:

  Lekarz kazał mi zmienić dietę ze względu na wypadające włosy. Zmieniłam dokładnie każdy posiłek, minęło kilka miesięcy i dalej wypadają!

  • lumeno3 pisze:

   Bardzo często odpowiednie zaplanowanie regenerowania włosów to dość złożona kwestia. Może twój problem nie tkwi tylko w diecie, ale też w innych czynnikach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *