Domowe sposoby na rozjaśnianie włosów

Domowe sposoby na rozjaśnianie włosów
5 (100%) 1 głosy

Wiele osób chciałoby uniknąć uciążliwego farbowania włosów u fryzjera. Z tego powodu poszukują one naturalnych rozjaśniaczy, które pomagają uzyskać choćby minimalną zmianę. Co warto zastosować?

Naturalny sposób na rozjaśnianie włosów za pomocą naparów ziołowych sprawdza się zazwyczaj w przypadku blondynek. Jednak zastosowanie mocnego naparu z rumianku można stosować także w przypadku innych kolorów włosów – nawet jeśli nie uda się uzyskać pożądanego rozjaśnienia, można w ten sposób pozbyć się zapaleń skóry głowy. Mocnym naparem z rumianku należy płukać włosy po myciu. Tak jak w przypadku wielu innych naturalnych metod zmieniania koloru włosów konieczna jest konsekwencja – najbardziej skuteczne jest płukanie pasm każdego dnia. Można dodatkowo sporządzić rumiankowy szampon – wystarczy wziąć zwykły szampon dla dzieci i wymieszać go z naparem rumianku w proporcji 1:1.

Znany domowy sposób na rozjaśnianie włosów zakłada użycie do tego celu wody utlenionej. Choć nie jest to metoda polecana, to często bywa skuteczna. By wzmocnić działanie rozjaśniające można dodać do niej amoniak. Przed całkowitym nałożeniem mikstury należy wykonać próbę na niewielkim kawałku włosów, najlepiej blisko skóry. W ten sposób nie tylko można ocenić sposób działania całości preparatu, ale również sprawdzić, czy nie ma się na niego uczulenia. Decydując się na rozjaśnianie włosów wodą utlenioną należy pamiętać, by nie przeprowadzać na rozjaśnionych kosmykach zabiegów wymagających użycia „chemii” czyli koloryzacji lub trwałej ondulacji. Najczęściej po takim działaniu włosy stają się rude, a zmiana ich koloru może okazać się kłopotliwa. Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną jest natomiast polecane w przypadku innych części ciała – w przypadku słabych włosków na twarzy, nogach oprócz rozjaśnienia można zaobserwować również ich wykruszanie.

Domowe sposoby na rozjaśnianie włosów często zakładają również użycie światła słonecznego. Rozjaśniające działanie światła UV ma zostać wzmocnione poprzez działanie wody zwykłej, chlorowanej lub z dodatkiem soku z cytryny lub witaminy C. Ten sposób jest zazwyczaj skuteczny, choć zwykle efekty nie są widoczne za pierwszym razem. Taki sposób nie będzie najlepszy dla osób o słabych włosach. Promieniowanie UV jeszcze bardziej wysusza włosy, o czym wiedzą doskonale osoby wracające z wakacji nad morzem. By płukanka zadziałała najlepiej jest pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia. Po uzyskaniu pożądanego efektu konieczne jest zastosowanie olejów naturalnych lub innych pielęgnacyjnych produktów, by poprawić kondycję włosów.

Naturalne rozjaśnianie w przypadku włosów ciemnych jest o wiele trudniejsze. Jedną z metod jest zastosowanie cynamon. Ten składnik w połączeniu z miodem ma dać dobre wyniki, jednak nie jest to ani efekt trwały, ani spektakularny. W najlepszym wypadku przypomina to lekkie brązowe pasemka, które widać przy dobrym oświetleniu. Jednak i tak warto użyć tego odżywczego środka ponieważ ma działanie regenerujące i może być pomocny przy ratowaniu nadmiernie wypadających włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *