Dlaczego warto przeprowadzić detoks organizmu

Dlaczego warto przeprowadzić detoks organizmu
5 (100%) 1 głosy

Niestrawności oraz wzdęcia są męczącymi dolegliwościami dla osób w każdym niemal wieku. Jeśli jemy szybko i byle co – znamy już odpowiedź na wszystkie nasze niedyspozycje zdrowotne. Co zrobić, by organizm mniej męczył się z przyswajaniem produktów żywieniowych? Czy jest jakaś rada na to, by oczyścić się raz i gruntownie? Co dają preparaty ziołowe przeznaczone pod oczyszczanie całego ciała oraz poszczególnych narządów wewnętrznych?

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Mamy jednocześnie nadzieję, że nasz artykuł sprowokuje Was do dyskusji na temat zdrowego odżywiania, który mimo upływu lat wciąż się nie dezaktualizuje.

Zioła na detoks organizmu

Na rynku preparatów ziołowych znaleźć można przeróżne cuda, ale nie wszystkim warto zaufać. Problem polega w tym, że wiele mieszanek ziołowych tak naprawdę zawiera śladowe ilości ziół, a konsumentom wmawia się usilnie, że są najlepsze. Na szczęście w zalewie ziołowej podróbki odnaleźć można naprawdę wartościowe kompozycje.

Więcej na stronie: http://oczyszczanieciala.net.pl

Wystarczy wymienić choćby Hepa Vitale oraz Fibra Vitale. Zapamiętajcie te nazwy, bo niebawem mogą się Wam one wydać bardzo potrzebne. Te unikalne mieszanki ziół okazują się pomocne osobom w każdym wieku, niezależnie od tego, czy decydują się one na kompleksowe oczyszczanie organizmu, czy na oczyszczanie jelit. Regularne picie napojów ziołowych poprawia stan pracy całego organizmu, wzmacnia kondycję psychiczną i fizyczną. Obniża się cholesterol, kończą problemy z koncentracją, ogólna ociężałość, przechodząca nierzadko w bezsenność, a także problemy z potencją.

Jak zioła oczyszczają organizm

Nowoczesne preparaty ziołowe przygotowane w celach usprawnienia oczyszczających procesów z toksyn nie domagają się zbyt skomplikowanego przygotowania i obróbki. Niewielką ilość mieszanki ziołowej wystarczy zalać wodą tak, jak herbatę. Kubek pozostawiamy pod przykryciem, aby napój w specyficzny sposób „naciągnął”, nabrał właściwej barwy oraz aromatu. Oczywiście nie słodzimy, napój ziołowy zachowuje wszelkie najważniejsze elementy, gdy nie mąci się go żadnym innym składnikiem. Cukier przy stosowaniu diety ziołowej jest nieporozumieniem, trzeba go całkowicie odstawić, nawet jeśli nasze ciało domaga się „zgrzeszenia”.

Specjaliści dietetycy zgodnie stwierdzają, że napoje na bazie ziół powinno pić się przynajmniej 2 razy dziennie, by w krótkim czasie dostrzec, jak wielką moc posiadają. Rano mieszankę pijemy więc na czczo, czyli na pusty żołądek. W ten sposób ziołowe składniki tworzą charakterystyczną, ochronną powłokę dla żołądka. Po wypiciu napoju niewskazane jest natychmiastowe jedzenie śniadania. Jeśli nam się spieszy, powinno być ono jak najlżejsze.

W środku dnia, na przykład w pracy, warto zrobić sobie przerwę na kolejny etap kuracji ziołowej. Po co faszerować się po raz kolejny kawą? Ostania porcja dziennej dawki ziół przyswojona powinna być jeszcze wieczorem, tuż przed snem, gdzieś około dwie godziny po ostatnim posiłku. Taki rytuał świetnie działa na relaksacyjne odprężenia całego organizmu po pracowitym i pełnym obowiązków dniu!

2 replies on “Dlaczego warto przeprowadzić detoks organizmu”

  1. LM napisał(a):

    Dla mnie to jest niepoważne pytanie. Po detoksie nerek jestem w siódmym niebie, naprawdę nie mam żadnych wątpliwości, że detoks jest niezbędny żeby naprawdę cieszyć się życiem. Tylko trzeba się nastawić, że efekty oczyszczania ciała nie będą widoczne od razu, a na efekty trzeba będzie poczekać.

  2. 4K napisał(a):

    Ale takich jak Ty wciąż jest za mało. Bo ludzie wolą wyśmiewać takie rzeczy, bo są tacy młodzi, wykształceni i z dużych miast. A efekt jest taki, że potem mają wzdęcia, ale udają, że wszystko jest ok, a organizm zatruty toksynami i siła jak u kurczaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *