Depilacja laserowa

Depilacja laserowa
5 (100%) 4 głosy

Usuwanie zbędnego owłosienia przy użyciu diodowego lasera Vectus jest aktualnie uważane za najskuteczniejszą metodę depilacji laserowej. Odznacza się nie tylko szybką i wysoce skuteczną techniką, ale przede wszystkim gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i minimalne ryzyko odrastania włosków w przyszłości.

Depilacja laserowa Vectus – na czym polega?

Innowacyjność i popularność lasera Vactus wynika głównie z tego, że daje on możliwość zachowania stałego i niezmiennego poziomu bezpieczeństwa dla pacjenta oraz pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe. Dzieje się tak dzięki wieloletnim badaniom naukowców, a także najnowocześniejszej technologii opartej na obecności wielu czujników i elektroniki, która czuwa nad powodzeniem całego procesu depilacji.

Skuteczność depilacji laserem Vectus leży w metodzie Photon RecyclingSM, której działanie polega na wykorzystaniu światła naturalnie odbijającego się od skóry. Głowica używana do zabiegu wyposażona jest w specjalne, wbudowane lustra, które sprawiają, że wysyłane impulsy wykorzystywane są w pełni. Co więcej laser Vectus nie uszkadza tkanek i oddziałuje jedynie na włos, co w znacznym stopniu wyróżnia go na tle innych, podobnych metod depilacji laserowej. Należy jednak zaznaczyć, że najważniejszym elementem depilacji laserowej za pomocą urządzenia Vectus jest umiejętność maszyny do sprawdzenia poziomu melaniny w skórze. Jest to możliwe dzięki opatentowanemu czytnikowi Skintel. Po przyłożeniu go do skóry w miejscu, w którym ma zostać przeprowadzona depilacji, natychmiast dokonuje pomiaru melaniny, a wbudowany w urządzenie procesor analizuje pobrane dane i dobiera odpowiedni program kuracji i moc lasera. Dodatkowym atutem depilacji przeprowadzonej laserem Vectus jest fakt, że zabieg jest praktyycznie bezbolesny. Taką możliwość daje zastosowanie na głowicy szafirowego szkła, które posiada właściwości chłodzące. W tym miejscu swoją rolę spełnia także technologia Advanced Contact Cooling, która posiada zdolność dobierania mocy do poziomu odczuwanego przez pacjenta ciepła.

Efekty depilacji laserem Vectus

Jak wspomniano wyżej za bieg depilacji laserem Vectus odznacza się bardzo dużą skutecznością. Jego pierwsze rezultaty widoczne są już po przeprowadzeniu jednego zabiegu. Należy mieć jednak na uwadze, że depilacja osiąga najwyższe efekty w okresie porostu włosów, a te nie rosną równomiernie. Z tego względu konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów, które pozwolą osiągnąć optymalne rezultaty. Najczęściej wykonuje się od 4 do 6 zabiegów, w ostępach 4-10 tygodni. Jest to procedura wyróżniająca się na tle innych podobnych metod depilacji, przede wszystkim wysokim poziomem bezpieczeństwa i faktem, że sam zabieg jest prawie bezbolesny. Sam czas, w którym usuwane jest owłosienie jest stosunkowo krótki, a to dzięki głowicom o różnych wielkościach, które pozwalają pozbyć się włosów z konkretnych partii ciała zaledwie w kilka minut.

Największym plusem depilacji laserowej laserem Vectus jest to, że przeprowadzenie pełnej serii zabiegów zalecanych przez specjalistów gwarantuje całkowite pozbycie się owłosienia i zapewnienie, że nie pojawi się ono ponownie. To pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze, ponieważ nie trzeba za jakiś czas ponownie poddawać się kolejny zabiegom, które mają jedynie doraźny charakter.

Przeciwwskazania do epilacji laserowej

Depilacja laserowa laserem Vectus mimo swojej skuteczności i zastosowaniu metody dającej gwarancję bezpieczeństwa, jak każdy zabieg medycyny estetycznej posiada przeciwwskazania do jej wykonania.

Zalicza się do nich:

  • świeżą opaleniznę,
  • ciążę i karmienie piersią,
  • infekcje i rany na skórze,
  • łuszczycę,
  • bielactwo,
  • rozrusznik serca,
  • przyjmowanie leków,
  • cukrzycę.

Przed każdym zabiegiem warto jest przeprowadzić próbę laserową i przede wszystkim skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem, który po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu i wypełnieniu ankiety dotyczącej stanu zdrowia, dobierze właściwą formę kuracji.

Czytaj również: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/depilacja-woskiem/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *