Depilacja laserowa zmieni twoje życie na lepsze!

Depilacja laserowa zmieni twoje życie na lepsze!
5 (100%) 2 głosy

Co to jest depilacja laserowa?

Laserowa depilacja to najbardziej skuteczna i trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia. Usuwanie włosów laserem uszkadza ich cebulki i sprawia, że po kilku zabiegach przestają odrastać. Podczas gdy inne zabiegi trzeba często powtarzać i niektóre osoby muszą niemal codziennie wykonywać na różnych częściach ciała depilacje, laserowa daje szansę na pozbycie się problemu raz na zawsze i zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu.

Ceny zabiegów są zależne od kliniki lub gabinetu, na który się zdecydujemy, powierzchni ciała i konkretnego miejsca, na którym chcemy ją wykonać i liczby zabiegów, które będą potrzebne. Warto jednak pamiętać, że biorąc pod uwagę trwałość efektów, które daje nam depilacja laserowa, cena jest właściwie bardzo niska – po kilku zabiegach nie musimy się już nigdy więcej przejmować regularnymi wizytami u kosmetyczki, kupowaniem depilatorów, plastrów czy maszynek. Wychodzi więc na to, że w długoterminowej perspektywie najtańsza opcja to właśnie depilacja laserowa. Ile zabiegów jest potrzebnych? To zależy od wielu czynników, ale w przybliżeniu zwykle wystarcza od 4 do 10 sesji.

Depilacje okolic intymnych

Depilacja laserowa miejsc intymnych to zabieg skierowany przede wszystkim do kobiet – mężczyznom odradza się go ze względów zdrowotnych, zwłaszcza, jeśli planują się w najbliższym czasie starać o dziecko. Laserowa depilacja bikini jest wykonywana w różnych wariantach: niektóre panie interesuje depilacja laserowa okolic bikini, tak, żeby włoski nie wystawały spod stroju kąpielowego, a inne decydują się na tzw. depilację brazylijską, czyli całkowite usuwanie owłosienia laserem. Biorąc pod uwagę, że włoski w okolicach intymnych są często najmocniejsze i najgrubsze, depilacja laserowa bikini jest świetnym pomysłem, bo właśnie z takimi lasery radzą sobie najlepiej.

SPRAWDŹ WYJĄTKOWE ZABIEGI DEPILACJI LASEROWEJ:

CLINICA COSMETOLOGICA Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Depilacje twarzy

Niechciane owłosienie twarzy, zwane medycznie hirsutyzmem, to wielki kompleks wielu kobiet, dotkniętych coraz powszechniejszymi zaburzeniami hormonalnymi – np. zespołem jajników policystycznych (PCOS). Wizyta u lekarza i dobranie odpowiednich leków często jest koniecznością, ale zdarza się, że niewiele pomaga na ten konkretny aspekt choroby. Wtedy z pomocą przychodzi depilacja laserowa twarzy. Najczęściej wykonywane są depilacja laserowa wąsika lub depilacja laserowa brody. Dla wielu osób dotkniętych problemem nadmiernego owłosienia, jest to prawdziwe wybawienie.

Depilacje nóg

Inny popularny obszar, na którym wykonuje się zabiegi laserowe, to nogi. Laserowa depilacja nóg to ogromna oszczędność czasu – a w długoterminowej perspektywie także pieniędzy – dla osób, które spędzają długie godziny w łazience z maszynką lub depilatorem. Depilacja laserowa nóg należy do najdroższych, ze względu na powierzchnię, ale nawet jeśli nie przekonuje nas oszczędność czasu ani pieniędzy, warto także wziąć pod uwagę, że długoletnie zabiegi woskiem, depilatorem czy golarką nie są obojętne dla skóry – depilacja laserowa trwa natomiast tylko kilka miesięcy, po których już więcej jej nie naruszamy. Z tego powodu bardzo polecana jest także depilacja laserowa pach, na których skóra jest wyjątkowo wrażliwa.

Depilacje pleców

Depilacja laserowa pleców również cieszy się sporą popularnością u osób obojga płci – jest to raczej problematyczne miejsce, w którym zdecydowana większość społeczeństwa nie chce dodatkowego owłosienia. W dodatku jest to miejsce, do którego mamy bardzo słaby samodzielny dostęp, więc codzienne golenie się jest praktycznie niemożliwe.

Podsumowanie

Wiele osób obawia się, co właściwie będzie się działo podczas zabiegu, jakim jest depilacja laserowa. Opinie są jednak praktycznie jednoznacznie pozytywne – osoby, które wcześniej miały kompleksy z powodu nadmiernego owłosienia odzyskują radość życia, a te, które były zmęczone częstym goleniem się i zacinaniem skóry, chwalą sobie zaoszczędzony czas i idealną gładkość. Oczywiście, jak każdy zabieg, nie może być wykonany u każdej osoby. Dla kogo nie jest przeznaczona depilacja laserowa? Przeciwwskazania to np. ciąża, niewyleczone nowotwory, niektóre leki czy infekcje w planowanym miejscu zabiegu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej skonsultować się z osobą, która będzie przeprowadzała zabieg. Można to zrobić także z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby uniknąć stresu czy rozczarowania, którym mogłaby być odwołana depilacja laserowa. Jak się przygotować do zabiegu? Przede wszystkim unikać opalania i doustnych samoopalaczy, chociaż nowe lasery Vectus pozwalają na skrócenie okresu przed zabiegiem, w którym trzeba będzie unikać słońca. Po zabiegu również należy chować wydepilowane miejsce przed nasłonecznieniem, unikać tarcia ręcznikiem i silnie pachnących kosmetyków.

Często pojawiają się także wątpliwości czy depilacja laserowa boli. Z zastosowaniem nowych urządzeń – nie boli i trwa bardzo krótko. Warto się odważyć i spróbować nowoczesnej metody, jaką jest depilacja laserowa – efekty bardzo pozytywnie zaskakują trwałością i oszczędnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *