Depilacja laserowa- zalety i wady

Depilacja laserowa- zalety i wady
5 (100%) 1 głosy

Depilacja laserowa, a więc epilacja kojarzona jest z trwałym pozbyciem się owłosienia na ciele. Czy jest to prawda? Jakie są jej wady  zalety?

Na pewno jest to zabieg dość drogi, a ponadto wymaga przeprowadzenia kilku sesji. W celu osiągnięcia idealnie gładkiej skóry koniecznych może być nawet 4-6 spotkań. Przed depilacją laserową nie można się opalać, stosować peelingów czy ziół, które uczulają na światło. Na skórze nie mogą się też znajdować żadne podrażnienia i zadrapania. Po przeprowadzeniu zabiegu skóra pozostaje wrażliwa, a więc trzeba na nią przez jakiś czas uważać. Należy m.in. unikać kosmetyków zawierających alkohol oraz dobrze ją nawilżać, najlepiej kilka razy dziennie.

Warto wiedzieć też, że nie wszyscy mogą się poddać zabiegowi depilacji laserowej. Przeciwwskazania to m.in. łuszczyca, podatność na powstawanie bliznowców, ciąża, nowotwór, jasna karnacja i włosy oraz duża ilość znamion na ciele. Włosy łatwiej jest usunąć gdy są grube i ciemne, niestety metoda ta nie sprawdza się w przypadku włosów jasnych i cienkich.

Z drugiej strony depilacja laserowa jest zabiegiem, który pozwala raz na zawsze pozbyć się problemów zbędnego owłosienia. Nie trzeba więc już marnować czasu na długotrwałą i częsta depilację wielu różnych części ciała. Zabieg ponadto nie powoduje w zasadzie żadnych skutków ubocznych, oczywiście o ile nie zostanie wykonany wbrew przeciwwskazaniom. Osoby szczególnie podatne na ból zawsze mogą poprosić o znieczulenie. Nakładany żel w zasadzie niweluje uczucie pieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *