Depilacja laserowa Vectus vs Light Sheer – porównanie.

Depilacja laserowa Vectus vs Light Sheer – porównanie.
5 (100%) 34 głosy

Istnieją różne sposoby na depilacje – laserowa jednak jest najbardziej skuteczna, a jej efekty są trwałe w przeciwieństwie do kremów, a tym bardziej maszynek do golenia . Depilacja laserowa to efektywna metoda pozbycia się zbędnego owłosienia.

Warto jednak pamiętać, że skuteczność i bezpieczeństwo tego zabiegu w dużej mierze zależy od używanego w gabinecie sprzętu. Popularna do tej pory depilacja laserowa Light Sheer doczekała się znakomitego następcy, jakim jest innowacyjny laser Vectus. Czym różni się od Light Sheer? Artykuł przedstawia odpowiedź na to pytanie.

Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Przede wszystkim należy pamiętać, by przez okres 2 tygodni przed  i po zabiegu, nie powinno się opalać skóry, aby nie doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień. Z tego powodu najlepiej rozpocząć serię zabiegów jesienią lub zimą.

Czy usuwanie włosów laserem jest bezpieczne i bezbolesne?

Prawdopodobnie każdy, kogo interesuje trwała depilacja zastanawia się nad tym, czy depilacja laserowa boli. Otóż wcale nie musi! Vectus, w przeciwieństwie do Light Sheer posiada wbudowany czytnik Skintel, który określa poziom melaniny w skórze, a na podstawie odczytu automatycznie dobiera odpowiednie parametry zabiegu. Czytnik przykładany jest w miejscu, z którego ma zostać usunięte owłosienie, co zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo niż Light Sheer, ponieważ wykorzystuje optymalną ilość energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wyklucza ryzyko oparzenia po depilacji laserowej. Vectus Laser Vectus w porównaniu do Light Sheer posiada wyższy komfort, jeżeli chodzi o odczucia podczas zabiegu.

Dzięki zaawansowanej technologii odczucie ciepła podczas zabiegu jest minimalne, ponieważ urządzenie chłodzi skórę zarówno przed, w trakcie, jak i po emisji światła. Dzięki temu korzystanie z niego jest nie tylko bardziej bezpieczne, ale też zdecydowanie bardziej przyjemne i komfortowe, w porównaniu do zabiegów wykonywanych laserem Light Sheer. Vectus a Light Sheer – szybkość działania i czas trwania zabiegu Laser Vector zdecydowanie pobija na głowę laser Light Sheer w kwestii szybkości działania. Light Speer używa rękojeści wyposażonej w mechanizm oparty na technologii próżniowej, co umożliwia wciąganie tkanki do wewnątrz rękojeści. Kuracja nie działa, dopóki tkanka nie zostanie w pełni odessana do komory, co skutkuje dłuższym czasem trwania zabiegu. Vectus natomiast wymaga jedynie powierzchownego kontaktu z skórą, co zapewnia szybsze przeprowadzanie zabiegu. W rezultacie ten sam zabieg wykonany za pomocą lasera Vectus trwa nawet 2 razy krócej! Ponadto Vectus posiada wiodący w branży rozmiar punktu depilacji (23 na 38 mm), czyli o 14% więcej niż Light Sheer.

Depilacja laserowa – ile zabiegów jest potrzebnych?

Z reguły potrzeba serii od 4 do 5 zabiegów, aby osiągnąć gładką i pozbawioną włosów skórę. Wiele zależy od technologii wykorzystywanej w gabinetach, zatem ilość zabiegów robionych za pomocą lepszych laserów będzie mniejsza niż w przypadku, gdy usuwanie owłosienia laserem zostanie wykonane sprzętem gorszej jakości. Badania ekspertów dowodzą, że Vectus ma o 40% lepszą redukcję włosów w ciągu sześciu miesięcy po 3 zabiegach niż Sheer Light. Warto o tym pamiętać, zakładając, że jedna depilacja laserowa – koszt w granicach 150-600zł(w przypadku dużych obszarów ciała np. pleców), a zabieg trzeba powtórzyć, aby uzyskać doskonały i trwały efekt. W tym wypadku dobrze jest zainwestować i postawić na wysoką skuteczność, jaką daje laserowa depilacja laserem Vectus, wiec jeżeli jesteś zainteresowana to kup pakiet depilacji laserowej Vectus.

Laserowa depilacja – cena za serię zabiegów

W zależności od wybranego obszaru ciała, cena waha się w granicach kilkuset złotych do ponad tysiąca. Wbrew pozorom nie jest to wysoki koszt za uzyskanie trwale gładkiej skóry, bez konieczności uporczywego, ręcznego usuwania owłosienia. Takie zalety ma depilacja laserowa – cena jest zupełnie adekwatna do uzyskanych w ten sposób korzyści, czyli oszczędność czasu, pieniędzy na maszynki lub kremy i gwarancja uzyskania trwałego efektu.

Depilacja laserowa – opinie na temat lasera Vectus

Z opinii klientów wynika, że są oni całkowicie zadowoleni z jakości depilacji za pomocą lasera Vectus. W porównaniu do wszelkich innych metod depilacji podkreślają, że Vectus daje naprawdę rewelacyjne efekty. Jest to skuteczny sposób, ponieważ włosy faktycznie nie odrastają, co różni go od wielu innych metod, gdzie włosy pojawiają się nawet dwukrotnie silniej.

Depilacja laserowa – skutki uboczne

Zabieg depilacji może, ale nie musi, wiązać się ze skutkami ubocznymi w postaci obrzęku,
rumienia lub zmian barwnikowych. Nie należy się jednak obawiać, ponieważ zazwyczaj skutki utrzymują się maksymalnie przez 2-3 dni, a potem znikają.

3 replies on “Depilacja laserowa Vectus vs Light Sheer – porównanie.”

  1. sunshine_walk pisze:

    w sumie to marzy mi sie zeby wreszcie pozbyc sie owlosienia z tego i tamtego miejsca porzadnie…

  2. Natalia Walczak pisze:

    Bylam na tym zabiegu w Clinica Cosmetologica w Gdansku i potwierdzam, laser jest super. Od odbycia ostatniego zabiegu praktycznie zadne wloski nie odrastaja a ja mam wreszcie mega gladkie nogi <3

  3. Agata pisze:

    Kurcze, musiałabym sie wreszcie skusić przed wakacjami, bo golenie się w lato to jest tragedia i zawsze mam całe nogi w czerwonych kropkach 😐

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *