Co pomoże na przeczyszczenie jelit?

Co pomoże na przeczyszczenie jelit?
Oceń artykuł

Cała historia ziołolecznictwa oraz technologia żywienia w wielu swoich działach skupia się na zaletach przeczyszczania jelit. Większość diet zwraca uwagę na znaczenie prawidłowego funkcjonowania jelit, odżywiania w taki sposób, ani nigdy nie były one przeciążone, czasie, który jest im potrzebny do całkowitego opróżnienia.

Aby odpowiednio regulować pracę jelit, należy stosować zasady będące tak naprawdę podstawą racjonalnego odżywiania. Przede wszystkim jeść niewielkie porcje i jeść regularnie, warto też stosować zioła, które pomogą w trawieniu. Jelita nabierają określonego rytmu, całe ich funkcjonowanie skupia się na przewidywalnym procesie trawienia. Niewielkie porcje zapobiegają wzdęciom, które powstają, gdy upychamy w sobie jedzenie, którego nasz organizm nie nadąża strawić.

Sposobów na przeczyszczenie jelit w sposób stały i regularny jest wiele. I nie muszą to być produkty syntetyczne czy preparaty chemiczne, o naturalnych preparatach możecie przeczytać na preparaty-oczyszczajace.pl. Doskonale działają domowe sposoby naszych babć.

Na przeczyszczenie jelit – suszone śliwki

To jeden z najskuteczniejszych naturalnych sposobów. Systematyczne jedzenie po posiłku suszonych śliwek, chroni nasz organizm przed zaparciami. Suszone śliwki zawierają mnóstwo błonnika, więcej niż świeże, wspomagają tym samym perystaltykę jelit. Zadaniem błonnika jest wchłanianie wody z jelit, zwiększając objętość kału. W ten sposób śliwki przyspieszają pozbywanie się resztek z jelit. Dlatego ważne jest też dla naszego organizmu picie wody, której codziennie powinniśmy wypić ok.2 litrów. Bez wody nie nastąpi oczyszczenie jelit. Suszone śliwki możemy jeść bezpośrednio lub zamoczyć kilka sztuk na noc i zjeść je rano razem z powstałym płynem. Małym dzieciom, które nie zjedzą śliwki, warto dać do picia powstały z namoczenia śliwek płyn. Zawsze działa. W wielu restauracjach w Europie, jako deser podaje się namoczone suszone śliwki.

Maślanka i kefir

Maślanka i kefir to też doskonały sposób na oczyszczenie jelit. Sfermentowane produkty mleczne, jakimi są maślanka, jogurt i kefir mają właściwości łagodnego przeczyszczania. Warto pić je codziennie, w niewielkich ilościach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *