„Co na wągry” – pytaniem międzypokoleniowym

„Co na wągry” – pytaniem międzypokoleniowym
5 (100%) 1 głosy

Wągry, czyli rozszerzone pory, w których zgromadziła się substancja łojowa, są utrapieniem wielu z nas. Charakterystyczne czarne kropki sprawiają, że nasza cera wygląda na zaniedbaną i nieświeżą. Problem może dotknąć zarówno młode, jak i starsze osoby, dlatego powstaje międzypokoleniowe pytanie, jak usunąć wągry?

Domowe sposoby

W aptekach oraz drogeriach kosmetycznych możemy znaleźć multum peelingów, żelów oraz maseczek. Producenci kosmetyków zapewniają, że ten sposób na wągry jest najlepszy, lecz czy to prawda? Zastosowanie różnego rodzaju preparatów rzeczywiście może korzystnie wpłynąć na stan naszej skóry, lecz efekt ten nie jest długotrwały i w momencie zaprzestania stosowania produktów problem nawraca, ponieważ zaskórniaki nie są całkowicie usunięte z naszej skóry.

Kolejnym sposobem jest wyciskanie wągrów, lecz nie zalecamy tego robić, gdyż ten sposób jest zbyt inwazyjny i może pogorszyć stan naszej cery. W warunkach domowych ciężko o odpowiednią sterylność dlatego próba ręcznego usunięcia zaskórniaka może spowodować stan zapalny przypominający trądzik. W takim razie co na wągry?

Specjalistyczne zabiegi

Zastanawiając się, jak pozbyć się wągrów, zdecydowanie zalecana jest konsultacja ze specjalistą, który jest w stanie zweryfikować stan naszej skóry i wybrać zabieg najlepszy dla naszej cery. Gdy wągry na nosie, czole lub policzkach staną się zbyt uciążliwe i zdecydujemy się coś z tym zrobić, dostępne są takie zabiegi jak:

Acnelan na wągry

Zabieg, z użyciem mieszanki kwasu migdałowego, kwasu salicylowego, kwasu szikimowego oraz sodium lepargilate, gwarantuje silne oczyszczenie skóry oraz reguluje wydzielanie substancji łojowych. Działa również przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dlatego zalecany jest osobom posiadającym różne problemy z cerą.

Peeling kawitacyjny na wągry

Jest to dość popularny, dzięki swojej wysokiej skuteczności, sposób na wągry. Polega na oczyszczaniu twarzy za pomocą ultradźwięków, za sprawą których oczyszczone zostają kanaliki łojowe.

Mikrodermabrazja na wągry

Peeling z wykorzystaniem głowicy pokrytej drobinkami diamentu gwarantuje skuteczne oczyszczanie i usuwanie złuszczonego naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *