Blizny po ospie – jak je usunąć?

Blizny po ospie – jak je usunąć?
5 (100%) 9 głosy

Blizny po ospie to pamiątka przejścia tej choroby wieku dziecięcego. Przeszedł ją praktycznie każdy i u większości z nas nie zostawiła żadnych śladów. Jeżeli jednak choroba miała bardzo ostry przebieg lub wystąpiła w starszym wieku, bardzo często na ciele pozostają dziury po ospie, widoczne nawet po latach od choroby. Blizny po ospie powstają na skutek zakażenia krosty przez jej rozdrapywanie lub mechanicznego drażnienia miejsca, gdzie utworzył się strupek. Nie pozwala to na prawidłowy proces gojenia i powoduje pozostanie mniej lub bardziej widocznej blizny po ospie. Ich usunięcie, tak jak wszystkich blizn, nie jest proste, jednak istnieją zabiegi, które to umożliwiają.

Usuwanie blizn po ospie – sprawdzone sposobyOspa

Usuwanie blizn po ospie nie jest prostym procesem, jednak jest możliwe. Nie należy jednak stawiać tutaj na domowe sposoby, które w niewielkim stopniu mogą rozjaśnić skórę, ale nie pozwolą na uporanie się z poważnym problemem estetycznym, jakim są blizny po ospie na twarzy i ciele. Ważne jest, aby udać się na konsultację do kosmetologa, który dobierze odpowiedni zabieg i w profesjonalny sposób zlikwiduje blizny po ospie.

Kosmetolog ustali czy nie istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz w razie potrzeby skieruje pacjenta na konsultację dermatologiczną. Warto oddać się w ręce profesjonalisty, który wie co na blizny po ospie jest naprawdę skuteczne.

Co na blizy po ospie? – 3 skuteczne zabiegi

Blizny po ospie można zlikwidować za pomocą kilku zabiegów, które powodują ponowne uszkodzenie tkanek i pobudzają w ten sposób skórę do regeneracji.

Należą do nich:

  • Laser Emerge – skóra jest tutaj delikatnie uszkadzana za pomocą wiązki lasera, dzięki czemu rozpoczyna się prawidłowy proces regeneracji, a blizna zostaje zastąpiona zdrową tkanką
  • Mezoterapia – ma podobny mechanizm działania, różni się jednak sposobem uszkadzania skóry. Zamiast wiązki lasera stosowane są mikroigiełki, które w kontrolowany sposób pobudzają skórę do przebudowy
  • Dermapen – metoda łącząca w sobie mechaniczne pobudzanie skóry do regeneracji oraz jej delikatne nakłuwanie przez głowicę wykończoną niewielkimi igiełkami.

Wszystkie trzy metody pozwalają na silne oddziaływanie na blizny po ospie i ich usuwanie. Płytkie blizny po ospie są stosunkowo łatwe do usunięcia i wystarczy seria zabiegów, aby się ich pozbyć. Należy jednak pamiętać, że bardzo stare lub głębokie blizny po ospie mogą w niewielkim stopniu pozostać widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *