Blizna po cesarce – jak można zmniejszyć jej widoczność?

Blizna po cesarce – jak można zmniejszyć jej widoczność?
5 (100%) 6 głosy

Blizna po cesarce niestety bardzo często powoduje kompleksy, ponieważ po prostu nie prezentuje się ona zbyt estetycznie, a w przypadku źle wykonanego zszycia, jej widoczność jest niestety całkiem duża. Oczywiście aktualnie coraz częściej robi się wszystko, aby po cięciu nie pozostawała na brzuchu, twarda blizna po cesarce. Warto jednak wiedzieć, jak zmniejszyć widoczność takiej blizny, gdy w wyniku źle wykonanego szycia, będzie ona zbyt widoczna.

Blizna po cesarskim cięciu

Blizna po cesarce- w jaki sposób można ją usunąć?

Blizna po cesarce może być dość trudno do usunięcia, aczkolwiek istnieją metody, które znacznie na to wpływają, a wśród nich:

  • emerge,
  • mezoterapia,
  • dermapen.

Dowiedz się czy zabiegi medycyny estetycznej usuną Twoją bliznę po cesarskim cięciu: https://drkonczalska.pl/arts/blizna-po-cesarce-czy-warto-siegnac-po-zabiegi-medycyny-estetycznej-jesli-nic-innego-nie-pomaga/

Warto więc wiedzieć, czym charakteryzują się te metody oraz, czy faktycznie są one w stanie usunąć bliznowiec po cc. Wiadomo przecież, jak nieestetycznie może prezentować się blizna po cc. Zgrubienie może wystawać nawet na kilka centymetrów!

Zgrubienie blizny po cesarce- trzy sposoby, które zmniejszą jego widoczność

Jeśli zgrubienie blizny po cesarce jest dość spore i twarde, z całą pewnością sprawdzi się metoda wykonywana laserem emerge. Odpowiednio dobrana wiązka lasera powoduje niewielkie mikrouszkodzenia warstw skóry, co pobudza natomiast proces obudowy tkanek. Dzięki temu na miejscu blizny zaczynają odradzać się nowe komórki. Bliznowiec po cesarce nie musi być dłużej zmorą.

Kolejną bardzo ciekawą propozycją jest mezoterapia igłowa. Jest ona polecana nawet, wtedy gdy blizna po cesarce jest sporych rozmiarów. Podczas zabiegu, za pomocą specjalnej kaniuli, zostaje podany odżywczy koktajl, który posiada w swoim składzie składniki wysokoaktywne. Działa on w sposób dwutorowy, ponieważ wykorzystuje, zarówno substancje aktywne, jak i mechaniczną stymulację. Sprawia to, że tkanki automatycznie zostają pobudzone i regenerują się.

Blizna po cesarce może zostać usunięta także dzięki zabiegowi dermapen. Jest to metoda podobna do mezoterapii, ale w tym przypadku, zamiast używać jednej igły, używa się głowicy w całości pokrytej drobnymi igłami. Mechanizm działania jest jednak zbliżony. Składniki aktywne podawane są pod skórę za pomocą mikronakłuć, co dodatkowo stymuluje skórę. Dzięki temu każda blizna po cesarce stanie się od razu mniej widoczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *